Етър измъкна равенство 1:1 от Лудогорец в мач от 22-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

И двата гола паднаха след почивката, а домакините откриха резултата при първата си добра атака. В 48-ата минута Иван Стоянов надбяга Светослав Дяков и видя, че Пламен Илиев е излязъл неразчетено. Последва удар от около 30 м, с който прехвърли вратаря за 1:0!

Лудогорец реагира на мига и 120 секунди по-късно Марселиньо възстанови равенството. След изпълнение на корнер, Драгош Григоре засече, но гредата спаси Етър. При добавката обаче опитният бразилец не сбърка за 1:1!

Гостите определено трябва да съжаляват, че не спечелиха, защото бяха по-добри и нацелиха четири греди. За първи път в елитното им съперничество пък Етър не губи от разградчани.

Допреди този мач статистиката показваше седем победи за "орлите" от седем мача, при голова разлика 26:3. Сега Лудогорец започна подготовка за реванша с Интер от 1/16-финалите на Лига Европа.

Сблъсъкът ще се играе в четвъртък на стадион "Джузепе Меаца", но може да бъде отменен или да се състои без фенове. Причината за това е, че в областта Ломбардия, чиято столица е Милано, има два смъртни случая от коронавирус.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

В класирането у нас пък Лудогорец остава лидер с 52 точки, със 7 т. повече от Левски и Локомотив Пловдив. Етър събра 20 т. и заема 10-та позиция.

Етър - Лудогорец 1:1

Голмайстори: 1:0 Стоянов (48), 1:1 Марселиньо (50)

Етър: 13. Господинов, 70. Станев, 23. Дюлгеров, 31. Станоев, 14. Скерлев, 11. Огнянов, 20. Пехливанов, 22. Колев, 73. Стоянов, 8. Лагоа, 7. Ангелов

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 22. Икоко, 25. Баджи, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 95. Каули, 84. Марселиньо, 10. Шверчок