Манчестър Сити постигна лесна победа с 5:0 над Суонзи в мач без значение за „гражданите” от 35-ия кръг на Висшата лига.

Отборът на Пеп Гуардиола вече успя предсрочно да спечели титлата от английския елит, което бе и целта пред тима.

След този успех отборът събра в актива си 90 точки, докато „лебедите” са точно над зоната на изпадащите с 33 пункта и 2 точки ги делят от нея.

Съвсем резонно Пеп даде шанс на някои от резервите в този мач и пусна в игра Бернардо Силва, Фабиан Делф и Данило.

Началото на мача бе шеметно за „гражданите”, които не играят вече за нищо, след като станаха шампиони предсрочно.

В 12-ата минута Давид Силва бе намерен от Стърлинг и с хубав удар от наказателното поле прати топката в противниковата врата.

Само четири минути след това и Стърлинг се разписа и удвои аванса на домакините в резултата.

Делф намери своя съотборник абсолютно непокрит в малкото наказателно поле и за бившия ас на Ливърпул не остана нищо друго освен да добута топката в мрежата.

С фамозен удар от близо 30 метра в 54-ата минута Де Бройне направи преднината на шампионите класическа.

Момчетата на Пеп Гуардиола не се отказаха да търсят още попадение в следващите минути и те не закъсняха.

В 64-ата минута Бернардо направи преднината на домакините 4:0, след като бе точен от добавка при дузпа.

В ситуацията Жесус бе спънат в наказателното поле, но от „бялата точка” намери страничната греда, а португалецът бе на точното място и довкара топката в мрежата.

В 88-ата минута с прекрасен пас по въздуха Яя Туре намери Жесус сам срещу вратаря и бразилецът с глава добута топката в мрежата.

Манчестър Сити – Суонзи 5:0
1:0 Давид Силва 12
2:0 Стърлинг 16
3:0 Де Бройне 54
4:0 Бернардо 63
5:0 Жесус 88

Манчестър Сити: Едерсон, Компани, Данило, Лапорт, Давид Силва, Делф (75 – Менди), Гюндоган, Де Бройне (65 – Туре), Стърлинг (71 – Фодън), Бернардо, Жесус

Суонзи: Фабиански, Олсон (75 – Абрахам), Ноутън, Фернандес, Ван дер Хорн, Моусън, КИнг, Ки, Каръл, А. Аю, Д. Аю