Манчестър Сити продължава да тероризира противниците си във Висшата лига и след днешния успех над Брайтън с 3:1 продължава да чупи рекорди. “Гражданите” вече са отборът с най-много попадения в рамките на един сезон - 105, като подобриха постижението на Челси от сезон 2009-2010.

Данило даде аванс на Сити в 16-та минута, но Леонардо Уйоа изравни в 20-та. Бернардо Силва направи 2:1 в 34-та минута, а Лерой Сане даде третата си асистенция в мача за заключителното попадение в срещата на Фернандиньо в 72-та. Така тимът на Хосеп Гуардиола имат 97 точки и при успех в последния кръг в неделя могат да станат първият отбор в Англия със 100 точки в рамките на един сезон. В същото време Брайтън си осигури оставането във Висшата лига още в предишния кръг след успеха с 1:0 над Манчестър Юнайтед.

Очаквано “гражданите” поеха контрола на срещата и след няколко пропуска все пак поведоха в резултата в 16-та минута. Лерой Сане проби през центъра и пусна превъзходен пас на Данило. Бразилецът остана сам срещу Рейън и с хубав удар по тревата направи 1:0.

Гостите показаха дух и малко по-късно успеха да изравнят резултата. Клаудио Браво реши да преследва Прьопер на границата на наказателното поле. Холандецът успя да центрира близо до аутлинията, а снажният Леонардо Уйоа надскочи централните бранители на домакините и с глава направи 1:1.

До края на първата част Сити натисна и стигна до втори гол в 34-та минута. Архитект на ситуацията отново бе Сане, който проби по лявото крило и пусна остро подаване в наказателното поле. Топката стигна почти до другия край, където дебнеше Бернардо Силва. Португалецът пое уверено кълбото и с хубав удар в близкия ъгъл направи 2:1.

“Гражданите” контролираха нещата и през втората част, а в 55-та минута Фернандиньо можеше да реши всичко. Матю Райън обаче отрази топовен шут на бразилеца. Гостите имаха два шанса да изравнят за втори път, но нямаха късмет. Първо в 59-та минута Браво отрази хубав фалцов шут на Хосе Искиердо, а миг по-късно удар на Антъни Нокарт мина над гредата.

Все пак Фернандиньо настрои мерника и в 72-та минута вкара трети гол. Сити изпълни бързо ъглов удар, Сане бе оставен сам на границата на наказателното поле и намери около точката на дузпата Фернандиньо. Бразилецът насочи хубаво топката в долния десен ъгъл зад Райън и приключи интригата в мача.

Манчестър Сити - Брайтън 3:1

1:0 Данило 16’

1:1 Леандро Уйоа 20’

2:1 Бернардо Силва 34’

3:1 Фернандиньо 72’

Манчестър Сити: Браво, Данило, Компани, Лапорт, Зинченко (76 - Менди), Фернандиньо, Туре (86 - Нмека), Гюндоган, Б. Силва, Сане, Жезус

Брайтън: Райън, Салтор, Дънк, Дъфи, Бонг, Нокер, Стивънс, Прьопер, Искиердо (79 - Марч), Грос (73 - Каял), Уйоа (73 - Локадия)