Манчестър Сити постигна победа с 2:0 над Брайтън в среща от 7-ия кръг на Висшата лига и по този начин "гражданите" взеха ценни три точки, които добавиха към актива си.

Стърлинг вкара първото попадение за домакините, което падна в 29-ата минута на срещата.

За крайния резултат точен бе Агуеро, който се разписа в 65-ата минута и удвои.

След този мач поне за някой друг час отборът на Пеп Гуардиола зае лидерската позиция в класирането с актив от 19 спечелени точки, като след мача между Челси и Ливърпул отборът може да сдаде първото място.

Домакините владееха инициативата през първите минути, но въпреки това нямаше кой знае какви фрапантни положения пред двете врати.

В 29-ата минута обаче Сане намери непокрития Стърлинг на далечната греда и крилото успя да даде аванс на "гражданите" в резултата.

Точно пет минути след това Бернардо направи невероятен пропуск и от абсолютно чиста позиция прати топката встрани дясната греда и така пропусна чисто положение с което можеше да удвои резултата за тима си.

Малко преди почивката стражът на гостите направи страхотно спасяване след удар на Стърлинг, а до почивката нямаше повече попадения.

Десетина минути след подновяването на играта Райън направи още едно доста добро спасяване, този път след удар на Давид Силва.

Все пак обаче Сити "уби" интригата в този мач в 65-ата минута. Тогава Агуеро бе намерен абсолютно непокрит от Стърлинг на точката на дузпата и успя да реализира.