Манчестър Сити победи Уест Хям с 4:1 и е на финал за Азиатската купа на Висшата лига, който се провежда в китайския град Нандзин.

В първата среща за деня Уулвърхямптън разгроми Нюкасъл с 4:0 и така ще си оспорва трофея със селекцията на Пеп Гуардиола.

В 26-ата минута лондончани получиха дузпа, а капитанът Марк Нобъл бе точен. Манчестър Сити изравни в 34-ата минута, когато 18-годишният Адриан Бернабе изведе Давид Силва и тай майсторски се разписа.

Секунди по-късно Анджело Огбона фаулира Лукас Нмеча в наказателното поле, което доведе до втора дузпа в мача. Младият нападател се нагърби с изпълнението и не сгреши.

На почивката Пеп Гуардиола пусна в игра Бернардо Силва, Кевин Де Бройне, Лерой Сане и Рахийм Стърлинг. След куп пропуски на играчите на Сити се стигна до две попадения на Стърлинг за крайното 4:1.

В заключителните минути на проверката и двата тима направиха сериозни пропуски.

Манчестър Сити - Уест Хям 4:1

Голмайстори: 0:1 Нобъл (26-д), 1:1 Д. Силва (34), 2:1 Л. Нмеча (36-д), 3:1 Стърлинг (59), 4:1 Стърлинг (72)

Манчестър Сити: Браво, Данило, Анхелиньо, Лапорт, Херууд-Белис, Дойл, Родриго, Д. Силва, Поведа-Окампо, Бернабе, Нмеча (Де Бройне, Б. Силва, Сане, Стърлинг, Уокър, Стоунс, Зинченко, Гюндоган)

Уест Хам: Роберто, Фредерикс, Диоп, Огбона, Джонсън, Райс, Нобъл, Уилшир, Лансини, Андерсон, Антонио (Снодграс, Ернандес, Санчес, Ярмоленко, Кресуел, Сабалета, Обиянг, Диангана, Рийд)