Манчестър Сити постигна много ценна победа с 3:1 при визитата си на Евертън, на "Гудисън Парк". Това стана в среща от 7-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите стигнаха първи до попадение чрез Жесус, който бе точен в 24-ата минута, но само девет минути след това Калвърт-Люин изравни.

И макар домакините да имаха дори шансове да поведат Сити не се предаде и в 71-ата минута стигна отново до аванс чрез Марез.

Интригата в този мач бе "убита" от Стърлинг, който вкара последното попадение в срещата, в 85-ата минута.

Срещата започна активно за гостите и още в първите секунди Пикфорд се намеси отлично след удар на Марез. Домакините бяха принудени да направят и принудителна смяна в самото начало заради тежкия удар в главата, който получи Уолкът, като на неговото място влезе Иуоби.

В 12-ата минута Сити бе близо до попадение, но удар на Гюндоган от много близка дистанция разтресе напречната греда, а малко след това Марез също бе близо до гола. Ударът му обаче бе спасен по фантастичен начин от противниковия страж - с крак.

В 25-ата минута все пак Сити стигна до аванс. Марез намери Де Бройне и белгиецът центрира в наказателното поле, а Жесус с глава от близка дистанция не даде шансове на противниковия вратар да реагира.

Малко след това Гилфи можеше да изравни, но ударът му от 20 метра бе спасен от Едерсон.

Все пак обаче щурмът на Евертън даде нужния резултат и в 33-ата минута "карамелите" стигнаха до изравнителен гол. Иуоби продължи топката за Коулман, който от малък ъгъл успя да прехвърли стража на гостите, а Калвърт-Люин от самата голлиния довкара кълбото.

До почивката и двата тима имаха по един шанс, но повече голове не паднаха.

Второто полувреме започна с много мощен удар на Гюндоган, който бе блокиран, а в 54-ата минута само фантастичната изява на Едерсон попречи на Евертън да стигне до пълен обрат в срещата. Той показа страхотен рефлекс  при една насочила се във вратата му топка.

В 60-ата минута и Стърлинг бе близо до гола, но за гостите. Неговият удар от няколко метра обаче така и не намери вратата.

В 71-ата минута все пак Сити стигна до аванс чрез Марез, който прати топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата след великолепен удар от фаул.

В 85-ата минута Стърлинг реши всичко в този мач след фантастично изпълнение от близка дистанция, от воле, при което топката срещна горната греда и тупна зад голлинията.

Eвертън - Манчестър Сити 1:3