Манчестър Сити се класира за петия кръг на ФА Къп след лесна победа с 4:0 над Фулъм у дома пред близо 55 хиляди души.

В този мач Пеп Гуардиола реши да заложи на някои от резервите, които обаче успяха да оправдаят очакванията му и изиграха добър мач.

Срещата започна по най-лошия възможен начин за гостите и още в 6-ата минута Тим Риъм бе изгонен с директен червен картон заради нарушение в наказателното поле срещу играч на Сити.

Домакините пък получиха правото да изпълнят дузпа, която две минути по-късно бе релизирана от Гюндоган.

В 13-ата минута Марез имаше супер шанс да се разпише, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.

Пет минути след това с прекрасен удар от границата на наказателното поле Бернардо успя да удвои преднината на домакините.

До почивката резултатът се запази, а второто полувреме не започна на най-високите възможни обороти предвид солидния аванс на Сити и липсата на интрига в самата среща.

След удар с глава от близка дистанция в 73-ата минута Жесус успя да увеличи преднината на Сити на класическа.

За крайния резултат в този мач точен бе отново той, но три минути след това.

Този път бразилецът с глава успя при добавка да матира противниковия вратар.

Манчестър Сити - Фулъм 4:0
1:0 Гюндоган 8 дузпа
2:0 Бернардо 19