Манчестър Сити направи много важна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига, след като надигра с 2:1 като гост Реал Мадрид. Това бе първа победа на “гражданите” над испанския гранд в петте мача помежду им.

Хората на Пеп Гуардиола изпуснаха доста положения, но след час игра Иско възпламени трибуните с хубав гол. Англичаните реагираха като попарени и с два гола в рамките на пет минути стигнаха до обрата. В 78-та минута Габриел Жезус се възползва от грешка на Серхио Рамос и изравни, а в 83-та Кевин Де Бройне реализира дузпа. В края Серхио Рамос спря с цената на червен картон възможност за трети гол за Сити.

Така англичаните взеха страхотен аванс преди реванша на “Етихад”, а Реал Мадрид продължава колебливото си представяне в последно време, най-вече като резултати. По-лошото е, че “Кралете” ще влезнат с накърнено самочувствие в дербито с Барселона в неделя.

Първото по-сериозно положение в мача се откри пред Габриел Жезус, който бе изведен добре в наказателното поле от Кевин Де Бройне, бразилецът финтира Карвахал, но Тибо Куртоа отрази удара му.

Уникален шанс за гол имаше и Реал. В 30-та минута Ферлан Менди центрира прекрасно от лявото крило, а Карим Бензема надскочи пазача си и насочи топката с глава в обратния ъгъл. Едерсон показа невероятен рефлекс и отрази, а Винисиус не успя да довкара топката от близко разстояние.

До края Бернардо Силва прави слаб удар в ръцете на Куртоа, а в добавеното време на срещата Габрил Жезус като по чудо не откри. Бразилецът стреля от воле след разбъркване от ъглов удар, Серхио Рамос действа нескопосано и отклони топката към собствената си врата, но от голлинията Каземиро отби, а след това Валверде изчисти далеч топката.

След почивката Сити показа повече класа и в 50-та минута при една контраатака удар на Риад Марез профуча покрай гредата. Шест минути по-късно алжирецът бе изведен сам срещу Куртоа и стреля с десния си крак към далечния ъгъл, но Куртоа отново спаси.

И когато Сити натискаше, Реал отбеляза. В 60-та минута Винисиус проби през центъра, навлезе в наказателното поле и пусна надясно към Иско, който бе сам около точката на дузпата. Халфът с лекота мушна топката покрай Едерсон за 1:0.

До края на срещата Сити натисна, Реал трудно стигаше до топката и логично в 78-та минута Жезус изравни. Кевин Де Бройне центрира отляво, а бразилецът се пребори със Серхио Рамос и насочи топката в мрежата - 1:1. Домакините имаха претенции за нарушение на Жезус срещу Рамос, но главният рефер не реагира.

Натискът на Сити продължи и хората на Пеп Гуардиола заслужиха втори гол. В 83-та минута резервата Рахийм Стърлинг проби по лявото крило, а Дани Карвахал го подсече в наказателното поле - дузпа. Кевин Де Бройне реализира хладнокръвно и донесе ценната победа на Манчестър Сити.

До края "гражданите" можеха да вкарат и трети гол. В 86-та минута Габриел Жезус се отскубна от защитата на Реал и излизаше сам срещу Куртоа. Опитният Серхио Рамос фаулира бразилеца и получи директен червен картон.

Реал Мадрид - Манчестър Сити 1:2