Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от три поредни ремита и в първия ден от новата 2018 година надви Евертън с 2:0 при визитата си на "Гудисън Парк".

Това стана в среща от 22-ия кръг на Висшата лига, а след успеха си отборът на Моуриньо си върна второто място в класирането, макар да има и мач повече от третия Челси.

Тимът е с 47 точки в актива си, но е на цели 12 от лидера в класирането Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

"Карамелите" от своя страна са на 9-ата позиция в класирането с 27 точки.

Гостите бяха доста осакатени в предни позиции заради травмите на Лукаку и Ибрахимович, като Марсиал бе този, който действаше на върха на атаката.

Головете бяха дело на Марсиал и Лингард в 57-ата и 81-ата минути.

Като цяло мачът започна много по-добре за домакините и Руни опита удар в 4-ата минута, но той рикошира в тялото на противников бранител.

Малко след това Холгейт нацели топката с глава, но тя мина над напречната греда.

В 20-ата минута Дейвис опита далечен удар, който обаче също се отби в тялото на противников играч.

Броени минути след това Рохо спря Ниасе преди нападателят да отправи удар от удобна позиция.

В 35-ата минута Ерера бе близо до гола, но ударът му премина много близо покрай гредата.

Последва и удар на Погба, който също бе много опасен, но не намери целта.

До почивката нямаше повече голове, а второто полувреме започна много по-добре за гостите.

След подновяването на играта Мата отправи опасен удар и Пикфорд трябваше да се намесва.

В 51-ата минута отново испанецът стреля, но стражът на домакините отново бе на мястото си.

Шест минути след това Марсиал успя да реализира, след като бе намерен от Погба пред наказателното поле и с изключително техничен удар реализира.

В 63-ата минута Погба пробва късмета си от отлична позиция в наказателното поле, но Пикфорд бе на точното място.

В 70-ата минута Ниасе пък можеше да изравни за домакините, но ударът му с глава бе неточен.

В 81-ата минута Лингард бе намерен от Погба и с прекрасен удар преди границата на наказателното поле матира противниковия вратар и уби интригата.