Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 над Уотфорд в среща от последния 38-и кръг на Висшата лига, която се игра на "Олд Трафорд".

Този мач бе без никакво значение и за двата отбора, тъй като домакините вече си бяха бетонирали второто място в класирането, а гостуващият тим също бе постигнал целта си отдавна - оставането в елита на Англия.

Срещата бе и последна на "Олд Трафорд" за халфа на домакините Майкъл Карик, който след края на сезона ще сложи официално край на кариерата си с фланелката на "червените дяволи" и изобщо.

На практика неговата последна среща за тима ще бъде финалът за ФА Къп срещу Челси.

Той изведе тима с капитанската лента на ръката си и се сбогува с феновете по най-добрия възможен начин - с победа.

През първите минути на мача нямаше никакви интересни ситуации пред двете врати, но все пак тимът на Моуриньо имаше сериозно надмощие над противника си и първи стигна до попадение.

В 34-ата минута Рашфорд успя да открие резултата, след като бе намерен от Мата и от лесна позиция прати топката във вратата на противника. Архитектът на атаката обаче бе Карик, който с прекрасно подаване преди това видя испанеца.

Като цяло темпото на игра през голяма част от срещата бе лежерно и двата тима сякаш не си даваха особено много зор да играят.

След почивката нямаше повече попадения и в крайна сметка Юнайтед завърши сезона с минималния си успех. Отборът финишира 2-и с 81 точки, а Уотфорд финишира 14-и с 41 точки.

МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 1:0
1:0 Рашфорд 34

МАН ЮНАЙТЕД: Ромеро, Блинд (77 - Ерера), Рохо, Байи, Дармиан, Карик (85 - Погба), Мактоминей, Йънг (60 - Шоу), Мата, Алексис, Рашфорд

УОТФОРД: Гомес, Холебас, Кабаселе, Каткарт, Янмаат, Дукуре, Перейра Ричарлисон, Хюз, Деулофеу (63 - Дийни), Грей (72 - Чалоба)