Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 3:1 в двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига.

Новозначеният мениджър Оле Гунар Солскяер направи мечтано завръщане на "Олд Трафорд", след като макар и не много лесно "червените дяволи" стигнаха до успеха. Неманя Матич и Пол Погба на два пъти бяха точни за домакините, почетното попадение за гостите бе дело на Матиас Йоргенсен.

Така Юнайтед продължава да е на 6-ото място в класирането с актив от 32 и вече на 5 пункта от Арсенал. "Артилеристите" обаче в момента играят срещу Брайтън и могат отново да възстановят преднината си. Хъдърсфийлд пък копае дъното на таблицата с 10 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/J4pzWsyHNZI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Първото интересно положение пред една от двете врати бе за гостите още в 3-ата минута. Грешка на Фред в средата на терена позволи на Изаак Мбенза да стигне до топката. Футболистът шутира на около метър от наказателното поле, но неточно.

В 10-ата минута Хъдърсфийлд бе много близо до откриване на резултата. Теренс Конголо се оказа на правилното място в правилното време и засече топката след меле във вратарското поле. Защитникът отправи изстрел, но кълбото мина над напречната греда.

Точно когато изглеждаше, че гостите ще имат сили да задържат равенството поне до края на полувремето, "червените дяволи" нанесоха своя първи удар в 29-ата минута. Центриране от ъглов удар предизвика затруднение в защитата на Хъдърсфийлд, от което се възползва непокрития Неманя Матич. Топката стигна до халфа и той с лекота я прати във вратата от непосредствена близост.

В 40-ата минута Диого Далот достигна до дълга топка в наказателното поле и нанесе хубав удар от воле, но опитът завърши малко встрани от дясната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част темпото на игра се повиши. В 50-ата минута прекрасна атака на гостите завърши с опасен шут на Изаак Мбенза от границата на наказателното поле. Матич обаче геройски и парира удара.

В 59-ата минута именно дефанзивният халф прати хитро подаване към Маркъс Рашфорд. Младокът шутира в опасна близост до вратата, но защитникът Хадергьонай геройски протегна крак и отклони топката в ъглов.

Две минути по-късно Давид де Хеа напълно заслужено получи овациите от публиката. Вратарят демонстрира страхотен рефлекс, след като отрази много коварен фалцов изстрел по диагонала на Алекс Причард.

В 64-ата минута Юнайтед удвои преднината си. Хуан Мата проби в наказателното поле, подаде към Андер Ерера, който от своя страна пусна топката към Пол Погба. Необезпокояван, французинът прати топката във вратата с прецизен удар по земя.

В 78-ата минута халфът направи резултата класически. Погба получи прекрасно подаване от Джеси Лингард и с хирургическа точност отправи отпката неспасяемо към долния десен ъгъл на вратаря Льосл.

В последните минути на двубоя Матиас Йоргенсен отбеляза почетно попадение за гостите, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на "червените дяволи".

Манчестър Юнайтед - Хъдърсфийлд 3:1

Голмайстори: Неманя Матич (29') Пол Погба (64', 78'), Матиас Йоргенсен (89')

Юнайтед: Де Хеа, Далот (Йънг 53'), Линдельоф, Джоунс, Шоу, Фред (Ерера 53'), Матич, Мата (Гомеш 80'), Погба, Лингард, Рашфорд
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Хъдърсфийлд: Льосл, Хадергьонай, Йоргенсен, Шиндлер, Конголо, Друм, Причард, Билинг, Качунга (Лоу 57'), Мбенза (Куанер 62'), Депойтре (Муни 73')
Мениджър: Дейвид Вагнер