Манчестър Юнайтед продължи възраждането си под ръководството на Оле Гунар Солскяер и постигна четвърта поредна победа - 2:0 като гост на Нюкясъл. С нея Солскяер изравни постижението на легендата сър Мат Бъзби, а “червените дяволи” дадоха заявка за нещо по-сериозно от нулев сезон.

Ромелу Лукаку смълча трибуните на "Сейнт Джеймсис Парк” 38 секунди, след като се появи на терена, а Маркъс Рашфорд реализира дежурното си напоследък попадение в 80-та минута.

С този успех Юнайтед остава на шестото място в класирането с 38 точки, с три по-малко от 5-тия Арсенал и на 6 от 4-тия Челси. Нюкясъл е 15-ти с 18 точки.

Хората на Солскяер започнаха убедително срещата и през първото полувреме владееха инициативата. Реални положения пред вратата на Нюкясъл обаче липсваха. Все пак в 24-та минута Маркъс Рашфорд бе изведен срещу стража на домакините Мартин Дубравка, но не успя да го преодолее.

Малко след това Пол Погба стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата. В 34-та минута и домакините имаха възможност, но удар на Саломон Рондон с глава не намери целта.

След почивката “червените дяволи” продължиха да диктуват играта, а с хубави хрумвания от пейката на Нюкясъл се включи Джонджо Шелви. Кристиан Атцу и Айозе Перес обаче не показаха съобразителност пред вратата на Де Хеа.

Така се стигна до 64-та минута, когато Маркъс Рашфорд стреля опасно от свободен удар от около 30 метра. Дубравка не се намеси добре при хващането на топката, а притичалият Ромелу Лукаку я чукна през ръцете му и отбеляза. Това бе и първото докосване на топката за белгиеца, който се бе появи на терена 38 секунди по-рано.

Друга резерва Алексис Санчес бе в основата на второто попадение. “Червените дяволи” организираха хубава контраатака в 80-та минута. Лукаку пусна към Санчес, който пък намери Рашфорд сам срещу Дубравка. Английският национал стреля технично и се разписа в 3 от 4-те мача на Солскяер начело на Ман Юнайтед.

В добавеното време на срещата Пол Погба можеше да вкара трети гол. Гостите отново направиха мълниеносна контраатака, а французинът финтира Дубравка на ъгъла на наказателното поле. Погба обаче не успя да насочи топката в опразнената врата.

Нюкясъл - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Ромелу Лукаку 64’

0:2 Маркъс Рашфорд 80’

Нюкясъл: Дубравка, Йедлин, Шер (81 - Муто), Ласенес, Дъмет, Ричи, Хейдън, Диаме (53 - Шелви), Перес (69 - Кенеди), Атцу, Рондон

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Линдельоф, Джоунс, Шоу, Ерера, Матич, Погба, Мата (63 - Санчес), Марсиал (63 - Лукаку), Рашфорд (87 - Лингард)