Манчестър Юнайтед постигна нова впечатляваща победа и продължава да преследва място в Топ 4. Червените дяволи сразиха Брайтън с 3:0 като гости след силна игра и два гола на Бруно Фернандеш.

Португалецът отново бе ключова фигура за тима на Оле Гунар Солскяер, като двамата с Пол Погба впечатлиха със силна игра в средата на терена. Мейсън Грийнууд също се разписа и игра много силно.

Домакините имаха няколко възможности, но Де Хеа ги разочарова и те останаха много далеч от трети пореден домакински успех над Юнайтед, който има 52 точки, с 2 по-малко от Челси, но и мач повече. Брайтън е с 33.

В състава на Ман Юнайтед имаше 8 промени от мача с Норич за ФА Къп. Само Люк Шоу, Хари Магуайър и Бруно Фернандеш запазиха местата си. Мейсън Грийнууд започна в нападение заедно с Марсиал и Рашфорд. За домакините Нийл Мопе остана на пейката, което бе изненада.

Началото беше спокойно, въпреки че гостите имаха инициативата. В 12-ата минута те организираха първата си опасна атака, но Бруно Фернадеш стреля в гредата, намерен от Погба, чийто удар при добавката бе отклонен в корнер.

Последваха съмнения за дузпа за падане на Рашфорд след съприкосновение с Бърн, но Андре Маринър не се впечатли. В 16-ата минута обаче, Червените дяволи поведоха. Грийнууд получи от Уан-Бисака, остана един на един срещу Дънк, след което стреля остро в близкия ъгъл, като топката мина и през краката на вратаря.

Този гол успокои Юнайтед, който продължи да държи контрола и в 29-ата минута гостите стигнаха до нов гол. Този път Погба отклони към Фернандеш, който стреля и след лек рикошет отбеляза. Това беше 5-и гол за португалеца във Висшата лига, като той има и 4 асистенции.

До почивката не се случи нещо особено, но скоро след нея интригата тотално бе ликвидирана. Магуайър изби топката и даде началото на контраатака, при която Грийнууд напредна отляво, подаде в наказателното поле, където Фернандеш засече от въздуха и вкара страхотен трети гол. Страхотно изпълнение!

Чайките все пак не се отказаха и в 60-ата минута бяха близо до попадение, когато Тросард бе изведен свободен отляво, но диагоналният му шут мина малко встрани от целта.

Последваха отлични спасявания на Де Хеа, който първо спря опасен изстрел на Конъли, а след това се справи и с шут на Тросард, при който имаше и рикошет. В крайна сметка испанецът запази суха вратата си, а Юнайтед постигна впечатляваща победа, като вече в 15 поредни мача във всички турнири е без загуба.

Брайтън – Манчестър Юнайтед 0:3

0:1 Грийнууд 16
0:2 Фернандеш 29
0:3 Фернандеш 50

Брайтън: Райън, Лампти (46 Тросард), Дънк (82 Моой), Дъфи, Бърн, Монтоя, Бисума, Стивънс, Прьопер (46 Мопе), Макалистър (82 Бернардо), Конъли (87 Марч)
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу (64 Уилямс), Матич, Фернандеш (64 Перейра), Погба (64 Мактомини), Грийнууд, Марсиал (78 Джеймс), Рашфорд (78 Игало)