Мексико победи Южна Корея с 2:1 в двубой ог Група F на световното първенство, игран на "Ростов Арена".

Футболистите на селекционера Хуан Карлос Осорио отново изиграха силен мач, в който Акциите за тима започнаха да се редуват една след друга, като южноамериканците не спираха да притесняват бранителите на противника. Точни за "ацтеките" бяха Карлос Вела и Хавиер Ернандес-Чичарито. За южнокорейците се разписа Хюн-Мин Сон.

Така Мексико оглавява първото място с актив от 6 пункта, докато Южна Корея все още няма спечелена точка. От 21:00 часа започва другия мач от групата между Германия и Швеция.

Двубоят започна с лек превес за Мексико, като Хавиер Ернандес-Чичарито пропусна първата добра възможност в 12-ата минута. Нападателят си освободи пространство и засече центриране в близост до точката на дузпата, но оттам прати удара си с глава далеч от лявата греда.

В 23-ата минута Сон-Мин Мун игра добре с глава след центриране от корнер. Отиграването му обаче беше отразено от превъзходния плонж на вратаря Очоа.

В 24-ата минута мексиканците получиха право да изпълнят дузпа. Хюн-Су Джан игра с ръка и съдията Милорад Мажич посочи бялата точка. С отговорността се нагърби Карлос Вела и остави безпомощен вратаря Чо.

В 28-ата минута Мигел Лаюн стреля елегантно от границата на пеналтерията, след като получи хубав пас. Хьон-У Чо спаси удара, който бе насочен точно под напречната греда.

В 39-ата минута Хьон-Мин Сон проби опасно в наказателното поле, но Гилермо Очоя демонстрира високата си класа и напусна малката пеналтерия, за да го спре.

В 43-ата минута Ирвинг Лосано направи великолепен пробив отляво и отправи силен изстрел към вратата. Топката обаче профуча малко над напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Южна Корея леко вдигна оборотите в началото на втората част. В 52-ата минута Сон-Мин Мун се включи добре в наказателното поле, овладявайки прекрасен пас и шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник.

В 56-ата минута Капитанът Ки отправи хубав диагонален изстрел от границата на наказателното поле, но вратарят Окоча бе на мястото си и улови без проблеми.

В 66-ата минута мексиканците стигнаха до второ попадение. Хървинг Лосано демонстрира страхотен поглед и подаде към Чичарито, който хладнокръвно оплете топката в мрежата.

В 70-ата минута Хи-Чан Хуан овладя подаване около границата на наказателното поле, прицели се и стреля. Опитът му беше отправен към центъра на вратата, но Гилермо Очоя беше подготвен и не позволи промяна в резултата.

В 88-ата минута Хьон-Мин Сон (Южна Корея) се втурна напред и нанесе гръмотевичен удар от дистанция, който обаче прелетя високо над напречната греда.

В добавеното време на двубоя Хюн-Мин Сон се разписа с хубав изстрел от далечно разстояние.

Южна Корея - Мексико 1:2

Голмайстори: Карлос Вела (25), Хавиер Ернандес (66), Хюн-Мин Сон (90+3)

Южна Корея: Чо, Лий Йон, Ким Мин Воо (Сун 84'), Джу, Ян, Ким Йън Гвон, Ки, Лий Сун (Чул 80'), Мун (Лий 64'), Сон, Хван
Селекционер: Тае-Йонг Шин

Мексико: Очоа, Салседо, Морено, Алварес, Гаярдо, Лаюн, Ерера, Гуардадо (Маркес 68'), Лосано (Корона 71'), Вела (Дос Сантос 77'), Чичарито
Селекционер: Хуан Карлос Осорио