Милан продължава негативната си серия и вече има 6 поредни мача без победа. Вечерта на “Сан Сиро” обаче бе достатъчно шокираща, след като последният в класирането Беневенто успя да изтръгне победата с 1:0.

Пиетро Йомело вкара единственото попадение в 16-та минута, с което донесе едва 5-та победа на Беневенто от началото на сезона. Първият двубой между двата отбора също бе повече от запомнящ се, след като вратарят на новаците Алберто Бриньоли бе донесъл равенството 2:2 в 94-та минута на мача. Това бе и първата точка на Беневенто в Серия А.

След загубата Милан остава на шестото място в класирането с 54 точки, с две повече от тима на Аталанта, който има и мач по-малко. Беневенто остава закотвен на дъното с едва 17 точки от 34 кръга.

Почти целият мач се игра в половината на гостите, които се бранеха храбро и опитваха с епизодичните си атаки да застрашат Джанлуиджи Донарума. В 16-та минута вратарят на Милан бе изненадан от съотборника си Рикардо Родригес, който му върна една топка. Донарума обаче успя да изчисти от голлинията.

Все пак попадение падна в 29-та минута, когато Пиетро Йомело бе изведен сам срещу Донарума и с лекота промуши топката под него. Играчите на Милан имаха претенции за засада и реферът използва видеоповторенията. Те обаче показаха, че Йомело е бил на ръба на засадата и голът му бе зачетен.

Малко след това Патрик Кутроне стреля над гредата от добра ситуация, а удар на Лукас Билия в 44-та минута бе блокиран. През второто полувреме “росонерите” натиснаха свирепо, но гостите се бранеха с 10 полеви футболисти в своята половина.

В 61-та минута Франк Кеси разтресе напречната греда с удар от границата на наказателното поле. Натискът на Милан се засилваше все повече и играчите на Беневенто рядко минаваха дори центъра. В 74-та минута Кутроне не успя да вкара с глава, а удар на Бонавентура бе блокиран от защитник на гостите.

В 80-та минута нещата за Беневенто станаха още по-сложни, след като Шейк Диабате бе изгонен за втори жълт картон. До края на срещата обаче Милан така и не стигна поне до изравнителен гол.

Милан - Беневенто 0:1

0:1 Пиетро Йомело 29’

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Бонучи, Сапата, Родригес, Кеси, Билия (72 - Локатели), Борини (49 - Сусо), Бонавентура, Кутроне, Силва (62 - Калинич)

Беневенто: Пиджони, Летиция, Тоска, Джимсити, Саня, Виола (77 - Париджини), Сандро, Каталди, Джуричич, Бриньола (68 - Венути), Йемело (62 - Диабате)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T8eC2cgdXNI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>