Милан срази Фиорентина с 5:1 в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия "А", игран на стадион "Сан Сиро". Над всички беше Хакан Чалханоглу, който изнесе мача на плещите си и прати шестия в таблицата Милан директно в групите на Лига Европа за следващия сезон.

"Росонерите" напълно надиграха своя противник, но пък "виолетовите" откриха резултата чрез единствения си точен удар през първото полувреме. В 20-ата минута Федерико Киеза подаде за Джовани Симеоне и последният матира Донарума.

Седемкратният европейски клубен шампион не се стресна и набързо изравни от пряк свободен удар чрез Хакан Чалханоглу, който блесна и с асистенция за Патрик Кутроне към края на първото полувреме. Статистиката на почивката показа 7:2 удара в полза на домакините.

Чалханоглу имаше заслуга и за третия гол на Милан, защото малко след почивката центрира отляво и Кутрони нанесе точен удар с глава. Вратарят на гостите спаси, но Никола Калинич направи успешна добавка отблизо.

Отново Чалханоглу блесна с втората си асистенция в срещата преди изтичането на час игра, когато пусна вдясно за Кутроне и той вкара втория си гол в мача с удар в долния десен ъгъл. Четвърт час преди края на редовното време Джакомо Бонавентура вкара пети гол за Милан след страхотна солова акция.

Така Милан завърши на шеста позиция с актив от 64 точки, докато Фиорентина е осми в крайното подреждане с 57 пункта.

Милан - Фиорентина 5:1

0:1 Джовани Симеоне - 20'
1:1 Хакан Чалханоглу - 23'
2:1 Патрик Кутроне - 42'
3:1 Никола Калинич - 49'
4:1 Патрик Кутроне - 59'
5:1 Джакомо Бонавентура - 76'

Милан: Донарума, Романьоли, Бонучи, Калабрия, Родригес, Локатели, Кеси, Бонавентура (Торази - 85'), Чалханоглу, Кутроне (Силва - 70'), Калинич (Антонели - 78')

Фиорентина: Спортиело (Драговски - 46'), Уго (Оливера - 28'), Пецела (Гаспар - 46'), Бираги, Миленкович, Кристофоро, Бенаси, Дабо, Сапонара, Киеза, Симеоне