Милан врътна реми 2:2 срещу Аталанта в среща от 4-ия кръг на италианския елит. Домакините могат да съжаляват много, тъй като имаха аванс до самия край.

След едната спечелена точка "росонерите" са на 13-ото място в класирането с актив от 5 точки, докато бергамци са позиция по-нагоре със същия актив.

Игуаин откри резултата за "росонерите" във 2-ата минута, а Гомес изравни за гостуващия тим десет минути след почивката.

Бонавентура върна аванса на домакините в 61-ата минута, но гостите стигнаха до изравнителен гол чрез Ригони в 92-ата минута.

Наставникът на домакините Дженаро Гатузо бе направил цели девет промени в стартовия състав от победата с 1:0 над Дюделанж преди няколко дни в Лига Европа. Единствено капитанът Алесио Романьоли и голмайсторът Гонсало Игуаин отново излязоха от първата минута.

Игуаин откри за домакините още във 2-ата минута на срещата, след като засече с воле прекрасно центриране на Сусо в наказателното поле и матира противниковия страж, а в 20-ата минута след намесата на ВАР негово ново попадение бе отменено заради засада.

Толой можеше да изравни за бергамци, но десет минути преди почивката направи голям пропуск и не успя да уцели вратата от перфектна позиция, а в самия край на полувремето Игуаин получи брилянтен пас от Кеси, но ударът му мина покрай вратата.

Десет минути след почивката Гомес изравни. Сапата го намери пред малкото наказателно поле и той успя да реализира.

Това обаче не пречупи домакините и в 61-ата минута те стигнаха отново до аванс след гол на Бонавентура, който на близката греда засече ниско центриране на Сусо.

По всичко изглеждаше, че Милан ще победи, но в 92-ата минута Ригони от близка дистанция матира Донарума и донесе точката на бергамци.

МИЛАН - АТАЛАНТА 2:2