Милан продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона, след като завърши 1:1 в гостуването си на Емполи. Лукас Билия бе дал аванс на “росонерите” през първото полувреме, но от нищото в средата на второто домакините изравниха след дузпа, отсъдена заради голяма глупост на капитана си Алесио Романьоли. Така след 5 изиграни мача Милан е на 14-та позиция с 6 точки, докато Емполи е на 17-то място с 5.

Дженаро Гатузо нямаше възможност да разчита на Гонсало Игуаин, но въпреки това играта на тима му в голяма част от двубоя вървеше. Двубоят започна по перфектен начин за “росонерите”, които поведоха в резултата още в 10-та минута. Лукас Билия стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в тялото на Капеци и изненада вратаря на домакините.

Емполи реагира мигновено и в 27-та минута Ла Гумина остана сам срещу Джанлуиджи Донарума, но стражът на Милан успя да отрази. Малко след това Хакан Чалханоглу опита да изпроси дузпа, но главният рефер на срещата не се хвана и не трепна.

Отворената игра продължи и Капуто бе близо до изравнителния гол за Емполи. Ударът му обаче разтресе страничната греда. До края на полувремето Милан натисна, но Бонавентура и Кеси нямаха късмет пред гола. В 41-та минута Сусо също опита късмета си, но бе разочарован от вратаря на домакините.

Второто полувреме започна равностойно и дори скучно. По-интересните неща се случиха след 70-та минута. Именно тогава капитанът на Милан Алесио Романьоли направи страхотна глупост, след като подари топката на Капуто, а след това го спъна в наказателното си поле. Именно Капуто показа здрави нерви от отсъдената дузпа и изравни.

До края Милан опита да вкара втори гол и да спечели срещата, но играчите на Дженаро Гатузо нямаха късмет. В 77-та минута Сусо опита техничен удар, но Терциано спаси. В 82-та минута Емполи претендираше за втора дузпа, но този път съдията не посмя да надуе свирката.

Активният Сусо опита да довърши домакините, но в 83-та минута бе надигран отново от Терциано. Отново вратарят на Емполи обезкуражи испанския национал в 88-та минута. Така в крайна сметка двата отбора разделиха точката.

Емполи - Милан 1:1

0:1 Лукас Билия 10’

1:1 Франческо Капуто 71'

Емполи: Терциано, Ди Лоренцо, Силвестре, Майета, Васели, Банасер, Капеци (75 - Расмусен), Крунич, Траоре (80 - Бриги), Ла Гумина (65 - Мчедлидзе), Капуто

Милан: Донарума, Лаксалт, Романьоли, Мусакио, Калабрия, Кеси (78 - Бакайоко), Билия, Бонавентура, Чалханоглу (73 - Кастийехо), Сусо, Борини (73 - Кутроне)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/km4ixBpr-UE" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>