Милан продължава прекрасната си форма с очаквана домакинска победа с 3:1 над Киево. Гонсало Игуаин уби интригата още през първото полувреме с два гола в рамките на 7 минути, а през втората част Джакомо Бонавентура направи преднината на “росонерите” още по-убедителна, а в 63-та минута 39-годишният Серджо Пелисиер вкара почетен гол.

С този успех Милан се изкачи на 10-та позиция в класирането с 12 точки, докато Киево остава твърдо на дъното с -1, тъй като “жълтите магаренца” започнаха сезона с пасив от три точки заради наказание.

Милан започна срещата със самочувствие и пое контрола върху топката от първата минута. Джакомо Бонавентура първи тества вратаря на гостите Стефано Сорентино в 19-та минута, но стражът се справи със задачата. Натискът на “росонерите” се усили и в 26-та минута отново Бонавентура стреля, но този път над гредата.

Така се стигна до 27-та минута, когато Гонсало Игуаин вдигна феновете на домакините на крака. Сусо се пребори за една топка на десния фланг и от аутлинията подаде на Игуаин, който на метри от вратата нямаше как да сбърка и хладнокръвно реализира за 1:0.

След още 7 минути аржентинецът удвои. Защитниците на гостите заспаха при една изчистена топка и Сусо много хитро намери Ел Пипита сам срещу Сорентино. Игуаин показа класа и вкара за 2:0. До края на първата част хората на Дженаро Гатузо владееха инициативата, но до трети гол не се стигна. За сметка на това в продължението Валтер Бирса бе изпуснат и стреля, но покрай гредата.

През втората част събитията не се промениха много. 5 минути след подновяването на играта Игнацио Абате стреля коварно, но Сорентино отново изби. Стражът на Киево нямаше какво да направи в 56-та минута, когато Джакомо Бонавентура вкара трети гол. Халфът получи една топка на дъгата пред наказателното поле, финтира противников играч и с плътен удар по диагонала с левия крак и с помощта на лек рикошет успя да отбележи красив гол.

Малко след това гостите стигнаха до така чакания си гол, който им убягваше в последните 4 мача. Ветеранът Серджо Пелисиер реализира с хубав удар по земята в 63-та минута, след като бе изпуснат от централните защитници на домакините.

До края Милан контролираше играта и дори можеше да стигне до четвърти гол. Опасен удар на Сусо обаче облиза гредата, а влезлият като резерва Патрик Кутроне имаше желание да добави нов гол след двата си срещу Олимпиакос през седмицата, но не му се отдаде възможност. Във втората минута на добавеното време пък гол на Чалханоглу бе отменен заради засада. Турчинът беше изведен от Игуаин, но бе много зад последния защитник на Киево по време на подаването.

Милан - Киево 3:1

1:0 Гонсало Игуаин 27’

2:0 Гонсало Игуаин 34’

3:0 Джакомо Бонавентура 56’

1:3 Серджо Пелисиер 63’

Милан: Дж. Донарума, Абате, Мусакио, Сапата, Родригес (87 - Лаксалт), Билия, Кеси, Бонавентура (76 - Кутроне), Сусо (90 - Кастийехо), Чалханоглу, Игуаин

Киево: Сорентино, Барба, Бани, Росетини, Депаоли, Лериш (78 - Ярожински), Раданович, Ригони (69 - Кийн), Бирса, Пелисиер (67 - Пучарели), Степински

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UaUibKhNf0c" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>