Алесио Романьоли “подари” втора поредна победа на Милан с гол в последните секунди - този път за 1:0 като гост на Удинезе. Двубоят вървеше към скучно равенство, когато в 97-та минута Романьоли вкара със страшна тупалка по диагонала. Но за да бъде драмата пълна, главният рефер първоначално послуша помощника си и отмени гола заради засада. След минути суетене и разправии все пак попадението бе зачетено и Милан победи.

Само преди дни отново Романьоли с гол в 91-та минута донесе победата с 2:1 над Дженоа. С този успех “росонерите” си върнаха 4-то място в класирането с актив от 21 точки, колкото има и Лацио. Хората на Дженаро Гатузо обаче са с по-добра голова разлика, а по-важното е, че продължават с доброто си представяне и постигнаха 4-та си победа в Серия А от последните 5 мача. Лошата новина е контузията, която получи Гонсало Игуаин в средата на първото полувреме.

Двубоят започна равностойно и още в 10-та минута Донарума трябваше да спасява опасен удар на Пусето. Малко след това стражът на Милан извади нов силен изстрел на човек на домакините.

Отговорът бе на Сусо, който в типичен стил проби по лявото крило към централната зона на наказателното поле и стреля фалцово с левия си крак. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

В средата на първото полувреме Милан получи кадрови удар. Голмайсторът на тима Гонсало Игуаин даде знак, че иска смяна и малко по-късно бе заменен от Самуел Кастийехо. След половин час игра Сусо опита отново късмета си с удар от фаул, но вратарят на домакините Мусо отрази. Стражът на Удинезе спаси и най-чистото положение през първото полувреме, когато Патрик Кутроне стреля по диагонала от изгодна позиция, но не успя да опъне мрежата.

След почивката Милан натисна, но рядко стигаше до чисти голови положения. Големият пропуск бе за Сусо в 59-та минута, когато Кастийехо проби по лявото крило и центрира по земята към точката на дузпата. Сусо имаше време да се нагласи и да стреля с левия си крак, но го направи изключително неточно над гредата.

Самият Кастийехо бе най-активният играч на “росонерите” и тормозеше постоянно защитниците на домакините. Крилото опита няколко пъти късмета си с далечни удари, но Мусо винаги бе на мястото си.

Домакините опитваха да стигнат до трите точки с някоя от контраатаките си и при една от тях Кевин Лазаня стреля от малък ъгъл по диагонала, но Донарума отрази. Малко след това резервата Андрия Балич стреля от около 25 метра, но над гредата.

До края Милан опитваше да вкара, но не намираше пространства в защитата на домакините. В добавеното време на срещата резервата Брам Наутинк фаулира грубо Кастийехо и бе изгонен с директен червен картон.

Така се стигна до 6-та минута на даденото продължение, когато Милан вкара, но драмата не стихваше. Капитанът Алесио Романьоли открадна топката в центъра на терена, след което в наказателното поле на домакините бе пълно с играчи на Милан. Сусо пусна топката към Романьоли, който с кинжален удар по диагонала направи 1:0.

Но…страничният рефер бе вдигнал флага за засада. Настана суматоха, след която бе изгонен Дженаро Гатузо. В крайна сметка след видеоповторенията голът бе зачетен и Милан изтръгна изключително ценната победа на “Дачия Арена”.

Удинезе - Милан 0:1

0:1 Алесио Романьоли 90+7'

Удинезе: Мусо, Опоку, Троост-Еконг, Самир Пусето (84 - Балич), Тер Авест (84 - Наутинк), Мандрагора, Барак, Стигер Ларсен, Де Паул (90 - Д’Алесандро), Лазаня

Милан: Донарума, Абате, Сапата, Романьоли, Родригес, Сусо, Кесие, Бакайоко, Лаксалт (73 - Борини), Игуаин (35 - Кастийехо), Кутроне

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1Vkgu_8QVnA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>