Милан победи с 2:1 Болоня и остана в битката за Топ 4. “Росонерите” са на 5-та позиция в класирането с 59 точки, колкото има и Рома. Интер е трети с 63, а Аталанта 4-ти с 62. Апетити за първата четворка имат още Торино (57) и Лацио (55).

Двубоят се разви по мечтан сценарий за Дженаро Гатузо - преднина от два гола. Сусо даде аванс в 37-та минута, а в 67-та Фабио Борини удвои. Малко след това дойдоха и проблемите за “росонерите”. Матия Дестро (72) намали, а три минути по-късно Лукас Пакета бе изгонен за втори жълт картон. Мачът ще се запомни и с новия шумен скандал между Гатузо и Тимуйе Бакайоко.

Милан започна силно в срещат и още в 9-та минута Хакан Чалханоглу пробва късмета си с далечен удар, но Лукаш Скорупски направи страхотно спасяване. Активната игра на “росонерите” продължи и Сусо опита да внесе напрежение в наказателното поле на гостите с опасни центрирания, но играчите на Болоня някак се справиха. В първия случай Данило блокира удара на Кристиан Сапата, а малко след това Матео Мусакио не успя да насочи топката в мрежата, след като Скорупски увисна при центрирането.

В средата на първата част Тимуйе Бакайоко се замеси в още един шумен скандал. Лукас Билия се контузи и Дженаро Гатузо искаше да го замени с французина. Бакайоко обаче не пожела да влезе в игра, а телевизионните камери засякоха странния разговор между Гатузо и Бакайоко. В крайна сметка в игра се появи Хосе Маури.

Иначе в 27-та минута гостите имаха нещастието гол на Родриго Паласио да бъде отменен заради засада. Десет минути по-късно Милан поведе. Сусо в типичен стил навърза няколко защитника на гостите пред наказателното поле на Болоня и с хубав удар остави Скорупски на място - 1:0.

По-добрата игра на Милан продължи и след почивката. Първи отново Чалханоглу опита да нарани гостите, но невероятният му удар не намери целта с няколко сантиметра. Малко след това намиращият се във форма Ерик Пулгар можеше да изравни, но Джанлуиджи Донарума отрази.

След час игра Чалханоглу се контузи и бе заменен от Фабио Борини. Съдбата реши именно италианският национал да вкара втория гол седем минути по-късно. Скорупски не се намеси добре след силен удар на Лукас Пакета от границата на наказателното поле. Топката попадна в обсега на Борини, който от малък ъгъл успя да я промуши зад вратаря на Болоня - 2:0.

В 72-та минута Болоня се върна в играта след гол на бившия играч на Милан Матия Дестро. Нападателят бе изведен сам срещу Донарума след хубав пас на Никола Сансоне и хладнокръвно реализира за 1:2. Нещата за “росонерите” станаха още по-сложни две минути по-късно, когато Лукас Пакета получи втори жълт картон и бе изгонен. До края хората на Дженаро Гатузо запазиха крехката си преднина и спечелиха трите точки.

Милан - Болоня 2:1