Автогол в 94-та минута донесе равенството на Милан 2:2 като гост на закъсалия СПАЛ. Домакините донякъде изненадващо поведоха с 2:0 до почивката след попадение на Матия Валоти (15) и фамозен гол на Серджо Флокари (30) с "падащ лист". В 43-та минута пък Марко Д'Алесандро бе изгонен с директен червен картон.

Развръзката на мача дойде в последните 10 минути. В 80-та Рафаел Леао намали, а в третата минута на продължението Франческо Викари си вкара автогол.

Така Милан прекъсна серията си от две поредни победи и остава на 7-мо място в Серия А с 43 точки. Преди “росонерите” са Наполи (45), Рома (48) и Аталанта (57), но с мач по-малко. СПАЛ пък бе на секунди от ценните три точки, които щяха да им помогнат много в битката за спасение. Тимът на Луиджи Ди Биаджо е на предпоследното 19-то място с 19 точки, на 6 зад Лече и 7 зад Дженоа.

Милан започна добре в срещата и в първите минути пропуски на Лукас Пакета и Саму Кастийехо лишиха “росонерите” от ранен гол. Така се стигна до 13-та минута, когато домакините изпълниха ъглов удар. Последва невъобразимо меле в наказателното поле на Милан и след поредица от карамболи Матия Валоти бе на правилното място в точното време и чукна топката зад Донарума - 1:0 за СПАЛ.

Гостите натиснаха и в 17-та минута Чалханоглу стреля опасно, но Летица спаси. Малко по-късно турчинът отново опита късмета си, но този път шутира покрай вратата.

След половин час игра Серджо Флокари удвои за СПАЛ с феноменален гол. 38-годишният ветеран намери по фантастичен начин една тупкаща топка и изпълни изящен “падащ лист”. Донарума нямаше никакви шансове - 2:0 за СПАЛ.

Милан пак натисна и успя да вкара в 37-та минута, но за съжаление на “росонерите” голът на Чалханоглу бе отменен от ВАР. Турчинът бе намерен някъде около точката на дузпата след центриране на Анте Ребич от лявото крило, но хърватинът бе в засада преди да получи топката.

В края на първото полувреме Марко Д’Алесандро бе изгонен с директен червен картон, след като влезе грубо в краката на Тео Ернандес и остави домакините с човек по-малко.

След почивката Милан предимно атакуваше, но все нещо не стигаше на тима да отбележи. В игра се появи Рафаел Леао, който пораздвижи играта. Вратарят на СПАЛ Летица пък определено имаше ден и в 59-та минута изби опасен удар на Кеси. Малко след това резервата Салемакерс свали към далечната греда едно центриране, но защитник на домакините изби от голлинията.

В 65-та минута в игра се появи Златан Ибрахимович, а присъствието му на терена определено се забеляза. В 70-та минута Ибра засече с глава центриране на Салемакерс от дясното крило, но прати топката над вратата.

Заключителните 10 минути на срещата станаха много интересни, след като в 80-те Рафаел Леао намали. Португалецът бе намерен около точката на дузпата и от място и без подготовка насочи топката в обратния ъгъл - този път Летица нямаше никакви шансове - гол за Милан и четвърто попадение на Леао в Серия А този сезон.

Наставникът на домакините Луиджи Ди Биаджо пък не спираше да репликира главния рефер и бе изгонен от резервната скамейка за два жълти картона.

В 87-та минута Ибрахимович пробва късмета си от свободен удар. Топката се отби от стената и тръгна заплашително към вратата, но Летица я изчака да излезе в ъглов удар. След изпълнението му пък “росонерите” не заплашиха с нищо вратата на домакините.

Гостите не се предадоха и във втората минута напоритостта им даде резултат. В четвъртата от общо шест минути продължение много активният Салемакерс направи поредния си хубав пробив по крилото, центрира остро, а Франческо Викари засече топката в собствената си врата за крайното 2:2.

СПАЛ - Милан 2:2

1:0 Матия Валоти 13’

2:0 Серджо Флокари 30’

2:1 Рафаел Леао 80'

2:2 Франческо Викари 90+4-автогол

СПАЛ: Летица, Томович, Викари (76 - Стрефеца), Бонифаци (67 - Саламон), Валдифиори, Валоти (46 - Мисироли), Дабо (82 - Чонек), Д’Алесандро, Сала, Флокари (46 - Фарес), Петаня

Милан: Донарума, Ернандес (65 - Лаксалт), Романьоли, Габия, Калабрия (46 - Леао), Кеси, Бенасер (70 - Бонавентура), Чалханоглу, Кастийехо (16 - Салемакерс), Пакета, Ребич (65 - Ибрахимович)