България измъкна 0:0 срещу домакина Испания в мач от първия кръг в група 6 на елитния кръг от Европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години.

Двубоят се игра на стадион "Гийермо Амор" в Бенидорм, където момчетата на Ангел Стойков бяха принудени основно да се бранят, но с дисциплинирана игра успяха да спрат съперника.

Вратарят Димитър Шейтанов направи половин дузина спасявания срещу талантите на Барселона и Реал Мадрид, а испанците изпълниха 13 корнера и отправиха общо 25 изстрела, но повечето бяха неточни.

Най-близо до попадение за иберийците бяха Хуан Берокал още във втората минута и Серхио Гомес малко преди края. "Трикольорите" отправиха само един удар в средата. В 14-ата минута Иван Тилев центрира от корнер и Калоян Кръстев засече, но край
целта.

България ще играе след три дни втория си мач в групата срещу тима на Франция, който по-рано днес навакса изоставане от 0:2 и обърна Белгия с 3:2 след три безответни гола в последните десет минути.

Съставът на България в мача срещу Испания: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Петко Христов, Андреа Христов, Борислав Вакадинов, Станилав Иванов (59-Тони Иванов), Емил Янчев, Димитър Костадинов (90-Стефан Гаврилов), Атанас Кабов (78-Архан Исуф), Иван Тилев, Калоян Кръстев