Галерия

Англия разпиля с 6:0 България насред София в мач от група "А" на евроквалификациите.

Първото полувреме се превърна в кошмар за "лъвовете", които допуснаха четири безответни гола. Още в 7-ата минута Маркъс Рашфорд откри резултата, а после две попадения наниза Рос Баркли (20, 32). Точен беше и Рахийм Стърлинг, но на няколко пъти акцентът падна далеч от терена.

Вижте мача в снимки

Срещата два пъти беше прекъсвана заради расизъм. Дебютантът Тайрън Мингс беше обиждан, а второто спиране на играта дойде по сигнал на съдийската бригада. Преди началото на срещата пък феновете на гостите освиркваха химна ни "Мила родини", което сякаш остана незабелязано.

След почивката Пламен Илиев се отличи с няколко добри намеси, но в 69-ата минута Стърлинг покачи на 5:0, а крайния резултат оформи Хари Кейн, който се отличи и с три асистенции. В класирането България остава едва с три точки от седем мача, още е без победа, докато Англия е лидер с 15 пункта.

Проследете развоя на мача по минути тук

Красимир Балъков направи шест промени от равенството 0:0 с Черна гора в Подгорица. Титулярните места запазиха Пламен Илиев, Петър Занев, Георги Пашов, Вандерсон и капитанът Ивелин Попов. Камен Хаджиев дебютира за националния отбор. Той смени Антон Недялков, а Занев игра отляво на защитата.

Гарет Саутгейт направи пет промени от загубата с 1:2 от Чехия в Прага. Тайрън Мингс изигра първия си мач за Англия. Маркъс Рашфорд беше предпочетен пред Джейдън Санчо, Бен Чилуел смени наказания Дани Роуз. Хари Уинкс и Рос Баркли замениха съответно Деклън Райс  и Мейсън Маунт.

Преди срещата гостите освиркваха химна ни "Мила родино", но този момент сякаш мина между капките и остана незабелязан. Иначе първото полувреме се превърна в истински кошмар за България. Гостите поведоха още в 7-ата минута, когато Маркъс Рашфорд развинти Георги Пашов и с мощен удар преодоля Пламен Илиев за 1:0! Вратарят също можеше да се намеси далеч по-добре.

4 минути по-късно нашите отговориха с далечен и силен удар на Ивелин Попов, който Джордан Пикфорд изби с една ръка. Това беше и единствената ни добра възможност за тези 45 минути. След това Англия разиграваше топката и с бързи пасове по фланговете тотално развинти Пашов и Петър Занев.

В 20-ата минута Рахийм Стърлинг направи чудесно двойно подаване с Хари Кейн и изведе Рос Баркли пред опразнената врата. От там халфът на Челси нямаше как да сбърка за 2:0! Малко по-късно срещата беше прекъсната за расови обиди към дебютанта Тайрън Мингс. Наложи се дикторът на стадиона да призовава феновете да спрат с грозните постъпки.

След малко повече от половин час игра Англия стигна до трето попадение. Кейн центрира, Баркли изскочи от втора позиция и отново се разписа! В самия край на полувремето сблъсъкът отново беше прекъснат, този път по сигнал на съдиите. Наложи се част от ултрасите в сектор "Б" да бъдат изведени от стадиона.

В продължението и Стърлинг записа името си сред голмайсторите, след като получи пас от Кейн във вратарското поле, откъдето нямаше как да сбърка – 4:0! След подновяването на играта Илиев спаси два удара на Стърлинг и един на Кейн, отправен от непосредствена близост.

В 69-ата минута Стърлинг все пак преодоля Илиев. Той беше изведен от Кейн, изпревари Пашов и сам срещу вратаря не сбърка за 5:0 за "Трите лъва"! До края Кейн уцели гредата, но по-късно и той вкара за крайното 6:0!

България - Англия  0:6

Голмайстори: 0:1 Рашфорд (7), 0:3 Баркли (20, 32), 0:5 Стърлинг (45, 69), 0:6 Кейн (85)

България: Пламен Илиев, Георги Пашов, Георги Терзиев, Георги Сърмов (46-Краев), Камен Хаджиев, Петър Занев, Георги Костадинов, Ивелин Попов, Кирил Десподов, Вандерсон (77-Малинов), Исмаил Иса (68-Г. Иванов)
Селекционер: Красимир Балъков

Англия: Джордан Пикфорд; Кийрън Трипиър, Тайрън Мингс, Хари Магуайър, Бен Чилуел; Джордан Хендерсън, Рос Баркли (72-Маунт), Хари Уинкс; Маркъс Рашфорд (76-Уилсън), Хари Кейн, Рахийм Стърлинг (73-Санчо)
Селекционер: Гарет Саутгейт

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)
Жълти картони: Хендерсън (Англия)