Реал Мадрид завърши 1:1 в първия мач далеч от “Сантяго Бернабеу” на Зинедин Зидан като треньор на “Белия балет”. Столичани допуснаха ранен гол, след което играха изцяло пред вратата на домакините от Севиля, но стигнаха единствено до изравнителен гол.

Многото пропуски и неотсъдена дузпа за нарушение срещу голмайстора Бензема не позволиха на Зидан да запази 100-процентовия си актив като треньор на Реал. Тази французинът продължава да пази лоши спомени от първите си мачове срещу Бетис, след като загуби като футболист на “Кралете” в първия си мач срещу севилци.

Кристиано Роналдо пък продължава с лошото си представяне срещу Бетис, след като се разписа само в 2 от 7-те си срещи срещу тима, но въпреки това има 3 гола на сметката си.

След издънката Реал остана на третото място с 44 точки, с 4 по-малко от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Каталунците обаче имат и мач по-малко.

Двубоят започна по изненадващ начин, след като още в 8-та минута Алваро Сехудо откри за Бетис. Халфът дебнеше на границата на наказателното поле и намери със страшен шут от воле избита топка, с което препарира Кейлор Навас - 1:0 за Бетис. Така Сехудо прекъсна сушата си от 9 часа и 14 минути без гол.

До края на първото полувреме Реал натисна Бетис, но Иско и Роналдо пропуснаха изгодни положения след гола. В 31-та минута Кристиано беше изведен сам срещу Адан, но стреля изключително неточно с левия крак. След още две минути Пепе бе оставен непокрит след центриране от ъглов удар, но не успя да улучи вратата.

В 35-та минута Реал имаше сериозни претенции за дузпа, след като Петрос спъна откровено Бензема в наказателното си поле. Главният съдия обаче не реагира.

Играчите на Зинедин Зидан излязоха много амбицирани след почивката. Първите минути на практика се играха пред вратата на Бетис, като в 50-та Бензема пропусна отблизо изгодна възможност за изравняване на резултата. След още 5 минути Хамес Родригес остана непокрит след центриране от ъглов удар, но стреля с воле в обсега на Адан.

Реал все пак изравни в 71-та минута. Тони Кроос разсече защитата на Бетис с извеждащ пас, като Хамес, Бензема и Роналдо останаха сами срещу вратаря. Колумбиецът не се полакоми и пусна на Бензема, който на опразнената врата направи 1:1.

Натискът на Реал не спираше и в следващите минути домакините се бранеха геройски. Адан пък направи един от най-добрите си мачове и в 79-та минута направи много впечатляващо подаване. Хамес отново намери Бензема на стрелкова позиция, французинът успя с пета да отклони топката към вратата, но Адан показа феноменален рефлекс.

До края гостите не спираха да атакуват, но така и не намериха път към мрежата на Бетис.

Бетис - Реал Мадрид 1:1

1:0 Алваро Сехудо 8’

1:1 Карим Бензема 71’

Бетис: Адан, Молинеро, Песила, Бруно, Варгас, Петрос, Н’Диайе, Кадир (58 - Хоакин), Фабиан (52 - Себайос), Сехудо (76 - Портийо), Рубен, Кастро

Реал Мадрид: Навас, Данило (64 - Карвахал), Варан, Пепе, Марсело, Модрич, Кроос, Иско, Роналдо, Хамес (81 - Хесе), Бензема