Вторите полувремена са големият проблем на испанския шампион Реал Мадрид в мачовете от Ла Лига.

След поредната издънка на домашна сцена – 2:2 с Леванте, Marca изчисли, че след почивката "белият балет" е изгубил пет пъти, в още толкова е завършил наравно от общо 21 двубоя.

Представянето на Реал през първите полувремена е на другия полюс. В 13 двубоя европейският клубен първенец се оттегля към съблекалните с положителен резултат, в останалите осем с равенство.

Интересното е, че мадридчани и съперникът им на 1/8-финалите в Шампионска лига ПСЖ са единствените два отбора от Топ 5 на първенствата на Стария континент, които не са губили след края на първата част.

Това обаче едва ли е някаква утеха за "белите", които заемат 4-то място в първенството, на 18 точки зад лидера Барселона, който днес гостува на Еспаньол.