Реал Мадрид стигна едва до равенството 1:1 в домакинството на Атлетик Билбао от 33-тия кръг на Ла Лига. Баските водеха почти през цялото време на срещата след ранен гол на Иняки Уилямс с 14-та минута. Реал изравни чак в 87-та минута, когато един измежду Кристиано Роналдо или Лука Модрич вкара.

Хърватинът стреля мощно от границата на наказателното поле и топката мина под Кристиано и влетя във вратата на Атлетик. Статистиците записаха попадението на името на португалеца, който се разписа в 12-ти пореден мач. Така CR7 има 42 гола за Реал този сезон

Така “Кралете” останаха на третото място в класирането с 68 точки, с 3 по-малко от втория Атлетико Мадрид, който има и мач по-малко. Убедителен лидер е Барселона с 83.

Баските изненадващо започнаха добре срещата и още в седмата минута удар на Микел Сан Хосе от малък ъгъл бе спасен от Кейлор Навас. В ответната атака Роналдо удари гредата след удар с глава след центриране на Даниел Харвахал от дясното крило. Малко след това десният бек даде хубав пас и на Марко Асенсио, който също нямаше късмет при удара.

В 13-та минута Роналдо отново имаше прекрасна възможност да отбележи, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това Атлетик поведе. Иниго Кордоба напредна в половината на Реал и пусна страхотен пас към Иняки Уилямс. Нападателят копна технично топката над Навас - 1:0 за Атлетик.

Последва натиск на Реал, но Роналдо и Асенсио направиха по още един пропуск. След половин час игра и Карим Бензема не успя да изравни след шут над гредата, а вратарят на гостите Кепа отрази много опасни удари на Варан и Васкес. В края на първата част Уилямс можеше да покачи на 2:0, но в последния момент Карвахал показа прекрасна игра в защита и предотврати опасността.

Втората част започна с лек натиск на “Кралете”, но в 56-та минута удар на Уилямс бе блокиран. В 61-та минута Реал поиска дузпа след леко падане на Кристиано Роналдо в полето на Атлетик, но главният рефер подмина ситуацията с лекота.

В 64-та минута баските можеха да нанесат втори много сериозен шамар на Реал. Де Маркос центрира от дясното крило, топката стигна до Кордоба, чийто удар бе отразен от Карвахал. Топката попадна на крака на Раул Гарсия, който от точката на дузпата стреля в горната греда.

До края домакините натиснаха, а Зинедин Зидан потърси освежаване на атаката, пускайки в игра Иско и Гарет Бейл. Двамата се включиха активно и много бързо внесоха напрежение пред вратата на Атлетик. Иско стреля от далечно разстояние, а удар на Бейл не бе достатъчно точен.

Натискът на Реал се засили и в 87-та минута “Бернабеу” най-накрая видя гол във вратата на Атлетик. Лука Модрич получи една топка на границата на наказателното поле и стреля без подготовка. Роналдо се опита да засече топката с пета, което излъга Арисабалага - 1:1.

Реал Мадрид - Атлетик Билбао 1:1

0:1 Иняки Уилямс 14’

1:1 Кристиано Роналдо 87’

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Васкес, Модрич, Кроос, Асенсио (69 - Иско), Роналдо, Бензема (69 - Бейл)

Атлетик Билбао: Арисабалага, Лекуе (79 - Сасуета), Нунес, Мартинес, Баленсиага, Сан Хосе, Итураспе, Де Маркос, Гарсия, Кордоба (70 - Муниаин), Уилямс (85 - Адуриц)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/NffoLlf7_h4" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>