Реал Мадрид постигна очаквана домакинска победа с 2:1 над Леганес, която обаче не дойде никак лесна. Треньорът на тима Зинедин Зидан даде почивка на големите си звезди заради реванша с Байерн Мюнхен от полуфиналите на Шампионската лига. Избраниците на Зизу все пак стигнаха до победата след странни голове на Гарет Бейл в 8-та минута и на Борха Майорал в 45-та. Дарко Брашанац пък върна надеждите на Леганес в 66-та.

Въпреки победата, Реал остана на 3-то място в класирането със 71 точки, но вече само с една по-малко от втория Атлетико Мадрид. Леганес е на 16-та позиция с актив от 40.

Зинедин Зидан бе пуснал меко казано експериментален състав, в който звездите бяха Гарет Бейл и Карим Бензема. Уесецът можеше да даде аванс на тима си още във втората минута, но шутира неточно от изгодна позиция. Все пак Бейл се разписа в 8-та минута. Бензема проби в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката попадна в Бейл, който нямаше как да сбърка - 1:0. При ситуацията останаха съмнения за засада, но голът бе зачетен.

Гостите показаха, че не са се стреснали от “Бернабеу” и направиха няколко много силни минути. В 17-та минута Гереро засече топката след едно центриране и тя мина на сантиметри от страничната греда. Габриел Пирес пък пробва нещо като центриране от свободен удар, а топката отново мина агонизиращо близко до целта. Силните минути на Леганес продължиха и в 37-та Нордин Амрабат шутира опасно от дъгата пред наказателното поле.

Така се стигна до 45-та минута, когато Борха Майорал вкара за 2:0 при нови спорни обстоятелства. След центриране от свободен удар нападателят бе останал сам на метър от голлинията и само я чукна в мрежата. Главният рефер обаче отмени попадението. Секунди по-късно неговият помощник му даде сигнал, че няма засада, тъй като играч на Реал не игра с топката преди тя да попадне на крака на Майорал. Така голът бе зачетен и Реал поведе с 2:0.

Леганес опита да се върне в мача в началото на второто полувреме, а Набил Ел Жар и Брашанац пропуснаха от чисти позиции. Реал отговори с далечен удар на Каземиро, а Зинедин Зидан опита промяна, пускайки в игра Марко Асенсио и Тони Кроос.

Гостите все пак намалиха в 66-та минута. Амрабат проби по дясното крило и пусна задължаващ пас към Брашанац, който на метри от голлинията нямаше как да сбърка - 1:2. В 76-та минута Кико Касия отрази нова опасност пред вратата си след удар отблизо на Ел Жар. Малко след това и Клаудио Бовю опита късмета си, но нов гол за Леганес така и не падна. В третата минута на даденото продължение пък Габриел от Леганес бе изгонен с директен червен картон.

Реал Мадрид - Леганес 2:1

1:0 Гарет Бейл 8’

2:0 Борха Майорал 45’

2:1 Дарко Брашанац 66'

Реал Мадрид: Касия, Хакими, Каземиро, Вайехо, Ернандес, Ковачич (62 - Кроос), Йоренте, Себайос, Бейл, Бензема (62 - Асенсио), Майорал

Леванте: Пичу, Рико, Сиовас, Бустинса, Салдуа, Перес, Брашанац (90 Нараньо), Габриел, Ел Жар, Амрабат (90 - Ерасо), Гереро (62 - Бовю)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/o0vYVJnsvtA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>