Реал Мадрид помете Селта с 6:0 в последния си домакински двубой за сезона, с което зарадва и феновете си на "Сантяго Бернабеу".

Така Белите останаха на 3 точки от втория Атлетико, като в последния кръг трябва да се надяват на загуба на Дюшекчиите, за да заемат втората позиция, която така или иначе е без значение.

Селта пък записа 6-и пореден мач без победа и с 46 точки остава във втората половина на 13-о място.

Домакините отново бяха без водещи фигури като Кристиано Роналдо и Дани Карвахал, а Зидан направи цели 8 промени от мача със Севиля в средата на седмицата. За гостите пък на пейката се завърна Яго Аспас след месец отсъствие поради контузия.

Домакините стартираха силно и Бензема тества Алварес, който се справи. Селта отговори с опасен опит на Бой, който обаче бе отразен от Кейлор Навас.

Реал стигна до пробив в 13-ата минута. След удар от вратата топката бе пратена към Модрич, който веднага пусна към спринтиралия вдясно Гарет Бейл. Очакваше се уелсецът да центрира, но вместо това стреля в близкия ъгъл и това изненада вратаря на гостите - 1:0.

Минути по-късно галисийците ликуваха с изравнителен гол, който обаче бе отменен поради засада. Атаките следваха и към двете врати, но Кралете бяха по-опасни и само за 3 минути те решиха всичко.

Първо в 30-ата минута Бейл се измъкна от Джони отдясно, влезе към центъра и със страхотен удар прати топката в далечния ъгъл с левия крак. Само 2 минути след това резултатът стана 3:0. Този път отляво Иско се справи с Мало, след което майстроски завъртя топката в ъгъла, за да вкара прекрасен гол.

В 40-ата минута Селта пропусна за върне един гол, когато Вас отклони топката от границата на вратарското поле, но Навас показа отличен рефлекс и спаси, за да запази преднината от 3:0 след 45 минути.

Малко след паузата катастрофата за гостите стана пълна, когато Ашраф Хакими се включи отдясно, получи възможност и стреля, а Серхио Алварес не се намеси както трябва и топката се оказа във вратата му отново.

Гарет Бейл пропусна да оформи хеттрика си впоследствие, а след това резервата Асенсио не успя да вкара. В 74-ата минута обаче, Сержи Гомес помогна на домакините, след като засече едно центриране в собствената си врата.

Разгромът стана още по-голям минути по-късно, когато Тони Кроос вкара след асистенция на Борха Майорал и по този начин Реал се наслади на една от най-големите си победи през сезона.

Реал Мадрид - Селта 6:0