Реал Мадрид завърши с издънка един посредствен сезон, след като врътна 2:2 с Виляреал на "Ел Мадригал" и профука два гола аванс.

Така "белите" не успяха да вземат победата преди битката на годината с Ливърпул във финала за Шампионската лига следващата събота в Киев.

С това равенство "кралете" сдадоха второто място, където ще финишират съгражданите им от Атлетико Мадрид. Виляреал е на пета позиция и ще играе в групите на Лига Европа.

Головете за Реал забиха звездите на тима Гарет Бейл (11) и Кристиано Роналдо (32), но домакините се вдигнаха през втората част и с попадения на Мартинес (71) и Кастийехо (79) стигнаха до равенството.

Трябва да се отбележи, че Роналдо вече е напълно здрав от претърпяната контузия и заедно с Даниел Карвахал отново намери място в титулярния състав на Зинедин Зидан.

Кристиано естествено бе заменен през втората част от Карим Бензема, за да бъде запазен за битката с Ливърпул. Именно Бензема можеше да донесе победата на Реал в края, но пропусна.

Титуляр за Реал бе и Люка Зидан, който е син на Зизу и направи дебют на вратата на Реал Мадрид.

Виляреал - Реал Мадрид  2:2

0:1 Гарет Бейл (11)
0:2 Кристиано Роналдо (32)
1:2 Мартинес (71)
2:2 Кастийехо (79)

Виляреал: Андрес, Бонера, Таспар, Гонзалес, Марин, Сориано, Фуего, Форналс, Ернандес, Сансоне, Юнал.

Реал Мадрид: Люка Зидан; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Иско; Бейл, Кристиано