Реал Мадрид стигна до много трудна, но важна победа над Бетис с 2:1 в двубой от 19-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Бенито Вилямарин".

Футболистите на треньора Сантяго Солари наложиха здрава преса през първото полувреме и заслужено поведоха в резултата, благодарение на Лука Модрич (13').

През втората част нещата се обърнаха на 180 градуса, като домакините показаха зъби, а "белия балет" загуби балансираната си игра през първите 45 минути и получи гол, който бе дело на Серхио Каналес (69'). Напук на логиката обаче в края на срещата страхотно изпълнение на Дани Себайос от пряк свободен удар донесе успеха за мадридчани.

Така Реал се изкачи до 4-ото място в класирането на първенството с актив от 33 точки, колкото има и Севиля. Бетис пък вече е извън зона Европа, заемайки 7-а позиция с 26 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MGFx1xcSows" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по идеален начин за гостите и те поведоха в резултата в 13-ата минута. Рикоширала топка стигна до краката на Лука Модрич, който от дъгата на наказателното поле прати топката неспасяемо във вратата - 0:1. След попадението остана съмнение за засада на Карим Бензема при головата атака, но след консултация с VAR съдията Алехандро Ернандес зачете гола.

Гостите продължиха да играят по-добре и в 30-ата минута Бензема намери Винисиус в наказателното поле. Младият бразилец шутира, но не затрудни особено вратаря Лопес.

В 34-ата минута отново Винисиус създаде работа на защитата на домакините, след като изведе брилянтно Феде Валверде, който излезе очи в очи с вратаря, но точно преди удара Антонио Бараган геройски се намеси.

В 42-ата минута Серхио Каналес регистрира едва първия изстрел за футболистите на Бетис към вратата на Кейлор Навас. Играчът изпълни пряк свободен удар от около 20 метра, но неточно. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част домакините започнаха по-често да поглеждат към вратата на Навас. В 51-ата минута Андрес Гуардадо опита да намери свой съотборник с извеждащ пас извън наказателното поле, но Серхио Рамос реагира бързо и предотврати развитието на атаката.

Десет минути по-късно Гуадрадо изправи феновете на "Бенито Вилямарин" на крака. Футболистът засече атрактивно от воле отбита топка на границата на пеналтерията. Кълбото обаче мина покрай лявата греда на Навас.

В 67-ата минута логинчното се случи. Серхио Каналес бе изведен в коридор и нападателят успя да се разпише. Както при гола на Модрич, така и сега, останаха съмнения за засада. VAR отново си каза думата и голът бе налице.

Попадението даде крила на домакините и те продължиха със силното си представяне. В 84-ата минута резервата Кристиан Тейо пропусна добра възможност. Центриране отдясно стигна до юношата на Барселона, който засече топката от воле, но ударът бе неточен.

В края на двубоя страхотно изпълнение на Дани Себайос от пряк свободен удар донесе трите точки за "белия балет" в този двубой.

Реал Бетис - Реал Мадрид 1:2

Голмайстори: Лука Модрич (13'), Серхио Каналес (69'), Дани Себайос (89')

Реал Бетис: Лопес, Барган, Манди, Бартра, Гереро (Тейо 67'), Карвальо, Ло Селсо, Гуадрадо (Будебу 85'), Хоакин, Каналес, Санабриа (Лорен 88')
Треньор: Кике Сетиен

Реал Мадрид: Навас, Варан, Рамос, Начо, Карвахал, Модрич, Каземиро, Валверде (Диаз 83'), Регилон (Себайос 74'), Винисиус, Бензема (Перес 46')
Треньор: Сантяго Солари