Реал Мадрид стигна до трудна и драматична победа над Хуеска с 3:2 в двубой от 29-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Гостите шокираха всичките 49 269 фенове по трибуните, след като Кучо Ернандес откри резултата още в 3-ата минута. "Белия балет" обаче бързо се възстанови от неприятната изненада и успя да изравни, благодарение на Иско (25'). През втората част домакините стигнаха до обрат, след като Дани Себайос (62') успя да се разпише. Напук на логиката, обаче, гостите изравниха, след като Хавиер Ечейта (74') бе точен с глава. За да бъде драмата пълна, Карим Бензема донесе победата за отбора си със страхотен диагонален изстрел в 89-ата минута.

Така Реал вече е с актив от 57 точки, с 2 по-малко от градския съперник Атлетико, след като вчера "дюшекчиите" отупаха Алавес с 4:0. Хуеска пък се намира на дъното в класирането с 22 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/IDm6B36DV_A" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по шокиращ начин за домакините, след като Хуеска поведе в резултата още в 3-ата минута. Есекиел Авила направи страхотен пробив отдясно и подаде към абсолютно непокрития Кучо Ернандес, който с едно докосване около точката на дузпата насочи неспасяемо топката във вратата - 1:0.

В следващите няколко минути играчите на Реал се опитаха да отговорят веднага на попадението, като Карим Бензема пропусна няколко доби ситуации. Най фрапантна от тях бе в 13-ата минута. Алваро Одриосола нахлу в наказателното поле и подаде към французина, който се намираше на около два метра от вратата, но прати топката покрай лявата греда.

В 25-ата минута логичното се случи. След удар на Бензема и добавка на Брахим Диас, избитата от вратаря Роберто Сантамария топка попадна в краката Иско, който от непосредствена близост изравни.

В 32-ата минута центриране от ъглов удар стигна до Есекиел Авила, който се намираше на линията на пеналтерията. Футболистът опита много атрактивно изпълнение, засичайки топката с ножичен удар. Люка Зидан обаче запази спокойствие и спаси.

В 45-ата минута Есекиел Авила изстреля мощен снаряд от границата на наказателното поле. Топката обаче мина малко над напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част домакините вдигнаха оборотите, търсейки обрата. Това се случи в 62-ата минута. Центриране отдясно стигна до Бензема. Французинът подаде с глава към нахлуващия към вратата Дани Себайос, който опъна мрежата на Сантамария.

В следващите минути футболистите на "белия балет" контролираха случващото се на терена, разменяйки си къси пасове в очакване на грешка в защитата на арагонския отбор.

Напук на логиката, обаче, гостите изравниха в 74-ата минута. Центриране отляво намери главата на Хавиер Ечейта. Футболистът се оказа на правилното място и насочи топката във вратата.

В 88-ата минута Серхио Рамос спечели топката от статично положение и нанесе прецизен удар отблизо. Топката обаче премина малко встрани от лявата греда.

В 89-ата минута Карим Бензема донесе победата за отбора си. Марсело подаде към французина, който със страхотен диагонален удар от линията на наказателното поле оформи крайния резултат.

Реал Мадрид - Хуеска 3:2

Голмайстори: Кучо Ернандес (3'), Иско (25'), Дани Себайос (62') Хавиер Ечейта (74'), Карим Бензема (89')

Реал: Зидан, Одриосола, Начо, Рамос, Марсело, Йоренте (Мариано 79'), Иско (Валверде 76'), Себайос, Диас (Лукас 64'), Бейл, Бензема
Треньор: Зинедин Зидан

Хуеска: Сантамария, Ерера, Ечейта, Монтовани, Пулидо, Галан, Гомес, Мусто, Ривера (79'), Авила (Енрик 64'), Кучо (Гаяр 83')
Треньор: Хайме Рамос