Още по темата

Реал Мадрид удари Арсенал след изпълнение на дузпи в двубой от приятелския турнир International Champions Cup, който се изигра на "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър.

В редовното време мачът завърши 2:2, а при изпълнението на дузпи футболистите на Реал бяха по-концентрирани. Интересното е, че пропуск от бялата точка направи Гарет Бейл, който се разписа в редовното време.

Ненужният в състава на Зинедин Зидан уелсец имаше още два опасни удара и отлична намеса в защитна, като представянето му беше на висота. Неприятната новина за Реал е контузия на Марко Асенсио, който получи проблем в коляното и беше изнесен на носилка.

Александър Лаказет откри резултата от дузпа в десетата минута, а в средата на първата част партньорът му в атака Пиер-Емерик Обамеянг удвои преднината на "артилеристите".

След почивката обаче "белия балет" нанесе двоен удар в рамките на три минути и още преди да изтече час игра резултатът беше 2:2 след головете на Бейл и Асенсио.

При дузпите пропуск за Реал направи единствено Бейл, докато за Арсенал не успяха да отбележат Гранит Джака, Начо Монреал и Роби Бъртън.