Атлетико Мадрид разгроми градския съперник Реал Мадрид със 7:3 в мач от летния приятелски турнир по футбол "International Champions Cup" в Ню Джърси (САЩ).

Диего Коста реализира четири гола, като оформи хеттрик още до почивката, когато "червено-белите" вече имаха преднина от 5:0. Новото попълнение Жоао Феликс се отличи с гол и асистенция през първото полувреме, а Анхел Кореа също се разписа, малко след като замени получилия ранна контузия Алваро Мората.

Реал, в чийто състава започнаха новите попълнения Еден Азар и Лука Йович, допусна твърде много грешки в отбрана, а наказателната акция на Атлетико продължи и през второто полувреме. В 51-ата минута Феликс записа втора асистенция, а Коста реализира за четвърти път.

Начо върна един гол осем минути по-късно, а в 65-ата минута Дани Карвахал и Коста се сбутаха на терена и получиха червени картони.

В 70-ата минута Витоло направи 7:1, а в края Реал върна още два гола чрез Карим Бензема от дузпа и Хави Ернандес.

Така тимът на Зинедин Зидан не успя да спечели нито една от трите си срещи от лятната подготовка в САЩ, като допусна цели 12 гола в тях.