Тотнъм постигна победа с 1:0 над Реал (Мадрид) в среща от приятелския турнир Audi Cup, която се игра на "Алианц Арена" и така се класира за финала в надпреварата.

Треньорът на "кралския клуб" Зинедин Зидан заложи на голяма част от титулярите си и в крайна сметка обаче те не успяха да оправдаят неговото доверие.

В същото време Спърс излезе със силно офанзивна схема с двама нападатели, като в предни позиции действаха Сон и Кейн.

През първите минути темпото на игра бе наистина доста добро, но въпреки това чистите голови положения пред двете врати практически липсваха.

Навас направи две спасявания, след като се намеси след малко нескопосано връщане на Рамос и удар на Ндомбеле, но все пак в 22-ата минута бе безсилен.

Марсело направи голяа глупост и изведе Кейн, който изскочи сам срещу Кейлор и вкара топката в близкия ъгъл.

Малко след това Бензема от точката на дузпата не успя да нацели вратата, а до почивката нямаше повече голове.

Второто полувреме започна доста по-активно за "кралете", но отборът така и не успя да стигне до чисти голови шансове.

В 56-ата минута пък Сон пробва рефлекса на Навас, който няколко минути след това спаси и удар на Деле Али.

В 74-ата минута Марсело изравни за Реал, но голът бе отменен заради засада, а до края на мача нямаше повече голове.

Реал (Мадрид) - Тотнъм 0:1
0:1 Кейн 22

Реал Мадрид: Кейлор; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Лукас, Кроос, Модрич, Азар; Родриго, Бензема(Иско, Де ла Фуенте, Мариано, Начо, Одриосола, Винисиус, Сеоан, Валверде, Кубо)

Тотнъм: Газанига; Фойт, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз; Уинкс, Ндомбеле, Ламела, Ериксен; Сон, Кейн (Деле Али, Георгю, Лорис, Лукас, Н’Куду, Пейрът, Санчес, Сисоко, Скип, Танганга, Уолкър-Питърс)