Реал Мадрид едвам спаси равенството в гостуването си на Виляреал, след като Гарет Бейл вкара за 2:2 в 86-та минута. Преди това Жерард Морено (12) бе дал аванс за домакините, а в края на първата част Бейл бе изравнил. През второто полувреме Мой Гомес (74) пад даде аванс за „жълтата подводница“, но отново Бейл показа, че може да се превърне в решаващия играч за Реал този сезон и изравни отново. В края на мача обаче уелсецът си изпроси два жълти картона в рамките на минути и бе изгонен, заради което ще бъде аут за следващия мач на тима си.

С това равенство Реал е на 5-то място в класирането с 5 точки след първите си 3 мача и утехата за тима е, че е пред вечния съперник Барселона, който е 8-ми с 4. Виляреал е на 16-то място, след като спечели втората си точка от началото на сезона.

Двубоят започна с натиск на гостите, които така и не стигаха обаче до стрелкова позиция. Така се стигна до 12-та минута, когато домакините можеха да поведат и дори успяха. Удар на Екамби бе отразен от Куртоа, а Жерард Морено бе точен при добавката. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след намесата на ВАР феновете на домакините ликуваха.

Последва натиск на Реал, но удари на Бейл и Йович не намериха целта. В 32-та минута и Каземиро имаше шанс да вкара, след като вратарят на домакините Андрес Фернандес не се намеси добре и бразилецът само трябваше да насочи топката с глава в опразнената врата. Халфът обаче стреля в аут.

Така се стигна до 45-та минута, когато Реал изравни след гол красавец. Хората на Зинедин Зидан изградиха прекрасна атака с по едно докосване, при която Йович намери Бейл на празна врата и уелсецът направи без напрежение 1:1.

Реал отново бе по-активният отбор и след почивката, а в 57-та минута Фернандес спаси последователно удари на Бензема и Бейл. Три по-късно гол на Бензема бе отменен заради засада

И въпреки че Реал натискаше, гол вкара Виляреал. В 74-та минута гостите хванаха противника си на контраатака. Морено стреля силно, но Куртоа отрази. Последва центриране на Онтиверос от лявото крило към границата на наказателното поле, където Мой Гомес с мощен удар направи 2:1.

Атаките на столичани до края на мача бяха още по-свирепи и в 86-та минута напоритостта им даде резултат. Бейл проби по лявото крило, намери си позиция за стрелба и с мощен удар в близкия ъгъл направи 2:2

Виляреал – Реал Мадрид 2:2

1:0 Жерард Морено 12‘

1:1 Гарет Бейл 45‘

2:1 Мой Гомес 74‘

2:2 Гарет Бейл 86‘

Виляреал: Фернандес, Гаспар, Албиол, Торес, Кутия, Ибора, Касорла (73 – Бака), Чуквуезе (55 – Онтиверос), Гомес, Екамби (62 – Замбо-Ангиса), Морено

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Рамос, Варан, Карвахал, Кроос (82 – Валверде), Каземиро, Лукас (74 – Винисиус), Бейл, Йович (68 – Модрич), Бензема

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gEArr1rJOog" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>