Реал (Мадрид) се спаси от голяма издънка на своя "Сантяго Бернабеу" срещу белгийския Брюж и в крайна сметка едва стигна до реми 2:2, след като губеше с две попадения.

Това стана в среща от Група "А" на Шампионската лига, а след нея испанският гранд има само една точка от два мача.

В 9-ата минута Денис откри за гостите след намесата на ВАР, а в 39-ата минута той тотално шокира именитите домакини с второто си попадение в мача.

В 55-ата минута Рамос върна надеждите на "кралете" за обрат, като този път отново ВАР трябваше да се намесва, след като Георги Кабаков отново не зачете попадение за несъществуваща засада и трябваше корекция.

В 84-ата минута Формер от гостите бе изгонен след втори жълт картон, а в 86-ата минута Каземито донесе точката на "кралете".

Съвсем резонно домакините започнаха доста по-активно срещата и си личеше, че са много по-класни от противника.

В 5-ата минута Бензема можеше да се разпише, след като нанесе удар с глава, но топката не намери целта.

Точно четири минути след това при една атака на гостите Денис прати топката във вратата и се наложи да се намесва системата за видеоповторение ВАР.

Преди това родният рефер Георги Кабаков не зачете гола заради засада, която бе вдигната от асистента. След повторението обаче се видя, че такава няма и Брюж сензационно откри резултата.

В 21-ата минута Модрич бе много близо да изравни, но ударът му премина на сантиметри покрай гредата.

Броени минути по-късно след удар на Азар топката рикошира в противников играч и премина много близо покрай вратата.

Малко след първия половин час Куртоа спаси Реал от втори гол след веща намеса.

Реал отговори с опасна атака при която Кроос бе изведен от Бензема, но от перфектна позиция не нацели вратата.

Шокът за домакините бе пълен и в 39-ата минута Брюж нанесе своя втори удар в мача.

Денис излезе сам срещу вратаря, но този път успя да насочи кълбото в мрежата.

Второто полувреме започна с високо темпо и домакински натиск и пропуски.

В 50-ата минута Азар така и не успя да преодолее Миньоле, а Каземиро също не успя да прати от чудесна ситуация топката във вратата на белгийците.

Четири минути след това Брюж бе на път да вкара трети гол, но Ареола направи страхотно спасяване.

Все пак Реал се върна в играта след гол на Рамос и нова намеса на ВАР. В 55-ата минута той бе точен с глава, но Георги Кабаков показа сигнал за засада, след като страничният съдия му бе дал сигнал.

В крайна сметка се оказа, че такава няма и попадението бе зачетено.

През следващите минути белгийците се стремяха всячески да рушат играта, а в 84-ата минута останаха и с човек по-малко на терена, след като Формер получи втори жълт и респективно червен картон.

В 86-ата минута Реал успя да изравни чрез Каземиро, след като засече центриране на Кроос от фаул с глава. До самия край нямаше повече голове.

РЕАЛ (Мадрид) - БРЮЖ 2:2