Реал Мадрид се измъчи сериозно в домакинството си на Хетафе и се нуждаеше от дузпа, за да победи с 1:0. Така важният гол вкара Серхио Рамос в 79-та минута, след като миг по-рано Дани Карвахал бе спънат в наказателното поле на гостите. Това бе гол номер 100 в професионалната кариера на централния защитник, в това число и две попадения за втория отбор на Севиля.

Победата бе от изключително значение за хората на Зинедин Зидан, които увеличиха преднината си на върха в класирането на 4 точки. След шестия пореден успех в Ла Лига Реал Мадрид събра актив от 74 точки. Хетафе остава на 6-та позиция с 52 т. До края на сезона остават още 5 кръга.

Домакините започнаха силно срещата и само след две минути игра Карим Бензема изскочи на стрелкова позиция и отправи добър удар, но вратарят на гостите Давид Сория отрази. Постепенно Хетафе “стъпи” на терена и заигра със самочувствие. В 9-та минута Чаби Ечиета отправи опасен удар, а Тибо Куртоа изби.

След още седем минути гостите изградиха нова хубава атака. Юношата на Барселона Марк Кукурея се вряза между централните защитници на Реал и щеше да изскочи сам срещу Куртоа, но Дани Карвахал действа безцеремонно и го повали. Десният бек имаше късмет, че Рафаел Варан бе в близост до него, в противен случай можеше и да получи червен картон.

В 23-та минута Реал също направи интересно положение. Менди центрира от крилото, а Винисиус успя да отклони топката към вратата на Хетафе. Сория обаче внимаваше и направи страхотно спасяване. В 36-та минута “Кралете” изградиха много добра контраатака, при която Серхио Рамос центрира от ъгъла на наказателното поле към далечната греда. Там Иско намери топката с акробатичен удар, но Сория отново отрази.

В края на първото полувреме домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Каземиро. Реферът си послужи с ВАР и отсъди нарушение, но извън полето на гостите - свободен удар.

Второто полувреме започна с добра игра на Хетафе. Въпреки това в 57-та минута Лука Модрич стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в тялото на защитник на гостите и профуча на сантиметри от вратата. В ответната атака Хайме Мата стреля по диагонала, но не успя да намери очертанията на вратата.

Развръзката в срещата дойде в 79-та минута, когато Серхио Рамос даде аванс на Реал след точно изпълнение на дузпа. Дани Карвахал проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле, смени посоката и бе фаулиран от Матиас Оливера. Рамос стреля хладнокръвно от бялата точка. Защитникът вкара всичките си 11 дузпи от началото на сезона в мачове от Ла Лига и Шампионската лига и общо за 21-ви пореден път от бялата точка. Рамос се разписа за 4-ти път в последните шест мача на Реал.

До края възпитаниците на Зинедин Зидан не допуснаха сериозни положения пред вратата си и стигнаха до изключително важните три точки.

Реал Мадрид - Хетафе 1:0

1:0 Серхио Рамос 79’-д

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан (33 - Милитао), Рамос, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич (63 - Валверде), Иско (64 - Родриго), Винисиус (64 - Асенсио), Бензема

Хетафе: Сория, Оливера, Ечейта, Джене, Суарес (75 - Джейсон), Ниом, Арамбари (84 -  Анхел), Максимович, Кукурея (70 Паралес), Тимор, Мата (75 - Молина)