Рома не допусна грешка и остана на 6 точки от лидера Ювентус, след като спечели с 3:0 гостуването си в Болоня. Двубоят бе от 31-ия кръг на Серия А. Така тимът реагира позитивно след отпадането си от турнира за Купата на Италия в средата на седмицата.

Вълците нямаха затруднения срещу домакините, като записаха 9-ия си успех като гости през сезона и подобриха актива си на 71 точки, но все още са сравнително далеч от Старата госпожа.

Класата на римляните бе видима и още до почивката те си осигуриха комфортен аванс, след като реализираха два гола.

В 26-ата минута Де Роси отслони след корнер и Федерико Фасио се оказа на точното място, за да отбележи с удар от няколко метра. Малко преди почивката Джеко изведе отлично Мохамед Салах, който прехвърли вратаря Миранте и удвои.

След починката Един Джеко също отбеляза, когато при контра бе намерен отлично пред вратата от Диего Пероти и така увеличи актива си на 24 гола през кампанията, като продължава битката с Андреа Белоти за голмайсторския приз. Нападателят на Торино също има толкава.