Рома не успя да спечели гостуването си на Болоня и равенството 1:1 ще поразклати самочувствието на тима преди първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига срещу Барселона през седмицата. Ерик Булгар даде аванс на домакините в 18-та минута след странен гол, а в 76-та резервата Един Джеко изравни.

Така Рома остава на трето място в Серия А с актив от 60 точки, но вече на само 5 пред четвъртия Интер. “Нерадзурите” обаче имат мач по-малко, тъй като след минути посрещат Верона. Болона остава на 11-то място с 35 точки.

Еузебио Ди Франческо беше решил да даде почивка на Един Джеко и пусна като централен нападател Патрик Шик. Чехът отново не успя да покаже качествата си, въпреки че имаше доста желание да блесне.

“Вълците” започнаха добре срещата и още в началните минути Даниеле Де Роси бе близо до гола, след като засече с глава центриране от ъглов удар. Сантуро обаче спаси впечатляващо. В 16-та минута главоболията за гостите се увеличиха, след като Раджа Наинголан получи разтежение и напусна контузен терена. Много е вероятно белгиецът да пропусна четвъртфинала с Барселона в сряда.

Така се стигна до 18-та минута, когато домакините поведоха. Ерик Пулгар стреля много точно от дъгата пред наказателното поле и не остави шансове на Алисон Бекер. Миг по-рано обаче Андреа Поли игра с ръка при опит за един удар и “Вълците” дълго време спореха с рефера, че е имало нарушение. Той обаче зачете гола.

До края на срещата Рома не спираше да атакува и след половин час игра Стефан Ел Шаарави остана сам срещу Сантуро, но не успя да го преодолее. Освен това нападателят бе в засада. Малко след това Кевин Строотман направи непростим пропуск. Патрик Шик отклони с глава едно центриране от ъглов удар към далечната греда. Там Строотман бе останал буквално на метър от голлинията, но прати топката в гредата.

Болоня се бранеше с всички сили през второто полувреме, докато Рома опитваше да направи пълен обрат. Сантуро обаче продължаваше да пази много добре. Така Еузебио Ди Франческо пусна в игра Един Джеко.

Именно босненецът донесе равенството на Рома в 76-та минута, когато изпревари защитник след центриране към близката греда и чукна леко топката в мрежата за 1:1. До края домакините рядко минаваха центъра, но Рома така и не успя да вкара втори гол. Пропуски пред вратата на Болоня направиха Шик, Джеко и Дефрел.

Болоня - Рома 1:1

1:0 Ерик Пулгар 18’

1:1 Един Джеко 76’

Болоня: Сантуро, Торосидис (77 - Мбайе), Де Майо, Хеландер, Масина, Поли, Пулгар, Донса, Верди, Ди Франческо (71 - Орсолини), Паласио

Рома: Алисон, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Наинголан (16 - Жерсон), Де Роси, Строотман (75 - Дефрел), Ел Шаарави (61 - Джеко), Пероти, Шик

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tHhgLZH-QB8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>