Рома претърпя домакинско поражение с 0:2 от СПАЛ (Ферара), който дори завърши мача с 10 души. Така римските вълци прекъснаха серията си от три поредни победи в Серия А и слязоха под местата за зона Шампионска лига.

Андреа Петаня вкара от дузпа преди почивката, а Кевин Бонифаци наказа домакините за втори път в 56-ата минута. 15 минути преди края вратарят на гостите Ваня Милинкович-Савич беше изгонен заради втори жълт картон.

Гостите от Ферара събраха 12 точки и се придвижиха на 13-о място, докато Рома е 6-а с 14. Рома беше близо до попадение след удара на Лоренцо Пелегрини, който разтресе горната греда, но като цяло разочароваха привържениците си на Олимпико. Победата за гостите е първа от 53 години насам при визита на гранда от италианската столица.