Реал Мадрид победи Рома с 2:0 в двубой от Група G на Шампионската лига, игран на стадион "Олимпико".

Футболистите на треньора Сантяго Солари отново чуха химна на турнира на богатите и показаха съвсем различно лице само няколко дни след резила срещу Ейбар в Ла Лига. "Белия балет" показа агресия в атака и стигна до победата с голове на Гарет Бейл и Лукас. Трябва да се отбележи, че въпреки резултата, "вълците" показаха добра игра, но фрапантни пропуски на Джъстин Клуиверт и Ченгиз Юндер лишиха домакините от нещо повече в мача.

Така Реал потегля към 1/8-финалите като първенец в групата с актив от 12 точки, с 3 повече от Рома, които също продължават напред в Шампионската лига. По-рано тази вечер пък Виктория Пилзен уби амбициите на ЦСКА Моска за участие в елиминациите, след като победи "армейците" с 2:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7MS4ba5B55o" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха равностойно двубоя и не предприемаха излишни рискове, докато се разучаваха взаимно. Първата интересна ситуация дойде едва в 20-ата минута. Лука Модрич получи добро подаване отдясно. Хърватинът изстреля топката с едно докосване от границата на наказателното поле, тя рикошира в крака на Лукас и отиде в обсега на Робин Олсен.

Шест минути по-късно влезлият като смяна на контузения Стефан Ел Шаарауи - Джъстин Клуиверт се оказа на правилното място при избита топка в пеналтерията. Футболистът шутира по диагонала, но топката мина високо над вратата.

В 34-ата минута Тибо Куртоа направи сензационно спасяване и предотврати огромна възможност за отбелязване. Отбита топка стигна до Патрик Шик на границата на вратарското поле и той шутира, но белгийският вратар успя да избие. Секунди след това Алрксандър Коларов опита късмета си с далечен снаряд, който обаче се оказа неточен.

В добавеното време на първите 45 минути Ченгиз Юндер направи ужасяващ пропуск. Футболистът получи прекрасно подаване отляво и на два метра от голлинията прати топката над вратата. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

В началото на втората част Реал поведе в резултата. Грешка в защитата на домакините позволи на Гарет Бейл да получи топката. Необезпокояван, уелсецът имаше достатъчно време да си нагласи кълбото и да го прати неспасяемо във вратата.

В 49-ата минута Николо Дзаниоло намери пространство в наказателното поле, пое отбитата топка и я насочи към вратата. Куртоа обаче блесна с фантастичен рефлекс и изби.

В 58-ата минута топката попадна в Джъстин Клуиверт, който не се поколеба и отправи мощен диагонален изстрел от линията на пеналтерията. Куртоа обаче отново бе на мястото си.

Минута по-късно гостите удвоиха преднината си.  Бензема засече центриране в наказателното поле и насочи кълбото успоредно на голлинията, където дебнеше Лукас и го прати с лекота във вратата.

В 76-ата минута Александър Коларов овладя неудобно подаване и шутира. Тибо Куртоа не беше заел добра позиция, но все пак се хвърли и направи поредно добро спасяване в мача.

В 87-ата минута Марсело получи прекрасно подаване в наказателното поле. Бразилецът шутира по атрактивен начин, но ударът му се оказа неточен и топката мина далеч от лявата греда.

Рома - Реал Мадрид 0:2

Голмайстори: Гарет Бейл (47'), Лукас (59')

Рома: Олсен, Флоренци, Манолас, Фасио, Коларов, Н'Зонзи (Корич 64'), Кристанте, Дзаниоло (Карсдорп 69'), Юндер, Ел Шаарауи (Клуиверт 22'), Шик
Треньор: Еузебио Ди Франческо

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Йоренте, Кроос, Модрич (Ф. Валверде 81'), Ликас, Бейл (Асенсио 84'), Бензема (Мариано 77')
Треньор: Сантяго Солари