Клаудио Раниери дебютира с победа при завръщането си начело на Рома. "Вълците" спечелиха с 2:1 срещу гостуващия Емполи в среща от 27-ия кръг на Серия А.

Раниери, който е роден в италианската столица, беше назначен за старши треньор на Рома миналия петък, заменяйки на поста Еузебио Ди Франческо. Първият му престой в клуба завърши с уволнение през февруари 2011 година.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауи пое топката пред наказателното поле и с отличен удар я изпрати във вратата на Емполи.

Три минути по-късно Жуан Жезус си отбеляза автогол с глава при опит да изчисти топката.

В 34-ата минута Рома отново поведе след попадение с глава на Патрик Шик. Минута преди края на редовното време Раде Крунич вкара за 2:2, но съдията с помощта на системата ВАР отмени гола заради игра с ръка.

"Вълците" доиграха мача с човек по-малко, след като Алесандро Флоренци беше изгонен 10 минути преди края заради втори жълт картон.

Рома има 47 точки актив и заема пето място във временното класиране на Серия А, докато Емполи е на 17-а позиция с 22 точки.