Русия постигна втората си поредна победа в Група А на Световното първенство. След разгромното 5:0 над Саудитска Арабия на старта на турнира тази вечер в Санкт Петербург “Сборная” надигра с 3:1 и Египет.

След равностойно първо полувреме хората на Станислав Черчесов нанесоха тежкия си удар след почивката. Ахмед Фати си вкара автогол в 47-та, а в рамките на три минути руснаците отказаха противника си с нови два гола - Денис Черишев (59) и Артьом Дзюба (62). Мохамед Салах, който започна като титуляр вкара от дузпа в 73-та минута.

Така Русия оглавява убедително класирането в Група А с пълен актив от 6 точки и прекрасна голова разлика от 8:1. Така само футболно чудо може да остави “Сборная” извън осминафиналите. Египет пък регистрира втората си поредна загуба след 0:1 от Уругвай на старта.

Двубоят започна добре за Русия. Домакините имаха лек натиск и опитваха с всячески сили да вкарат ранен гол. Египтяните обаче се отбраняваха добре, а постепенно погледнаха по-сериозно към противниковата врата. Така се стигна до 16-та минута, когато Трезеге стреля фалцово, но покрай вратата. Въпреки по-добрата игра на Русия в 42-та минута отново положение се откри пред футболист на Египет. Мохамед Салах бе намерен на границата на наказателното поле след пас с пета от Мохсен. Салах стреля фалцово с левия крак, но топката мина на сантиметри от гредата.

Нелеп автогол отвори много играта на Русия и то в началото на второто полувреме. Капитанът на Египет Ахмед Фати действа нескопосано след остро центриране в наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря на тима Ел-Шенави. Това обаче бе само началото.

В 59-та минута Денис Черишев отбеляза за 2:0. Самедов и Фернандес комбинираха добре по дясното крило. Последният намери Черишев, който дебнеше на границата на вратарското поле и нападателят на Виляреал нямаше как да сбърка от тази позиция. Това бе трети гол от два мача за Черишев.

След само още три минути вкара и другият голмайстор на “Сборная” от първия мач. Артьом Дзюба бе намерен в наказателното поле на гостите и с невероятен удар по правата вкара за 3:0.

Египет опита да вкара поне почетен гол и това стана факт в 73-та минута. Ситуацията бе странна, защото реферът първоначално отсъди пряк свободен удар за нарушение срещи Салах. Видеоповторенията обаче отново влязоха в полза и резултатът бе дузпа - 10-та от началото на турнира. Салах прати убедително топката под гредата и намали за 1:3.

Русия - Египет 3:1

1:0 Ахмед Фати 47'-автогол

2:0 Денис Черишев 59'

3:0 Артьом Дзюба 62'

3:1 Мохамед Салах 73'-д

Русия: Игор Акинфеев, Марио Фернандес, Илия Купетов, Сергей Игнашевич, Денис Черишев (74 - Далер Кузяев), Юрий Газински, Роман Зобнин, Александър Головин, Юри Жирков (86 - Фьодор Кудряшов), Александър Самедов, Артьом Дзюба (79 - Фьодор Смолов)

Египет: Мохамед Ел-Шенави, Али Габр, Ахмед Хегази, Ахмед Фати, Мохамед Абдел-Шафи, Тарек Хамед, Мохамед Елнени (64 - Амр Варда), Абдалах Саид, Хасан-Трезеге (68 - Рамадан Собхи), Марван Мохсен (82 - Амро Тарек), Мохамед Салах

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OM2bcNxDxcY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>