Патрик Лаине се разписа пет пъти при победата в полза на Уинипег с 8:4 като гост срещу Сейнт Луис в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е мач номер 61 в историята на НХЛ, в който хокеист вкарва пет попадения.

Брандън Танев, Блейк Уилър и Джак Рослович също се разписаха в полза на тима на Джетс, който прекъсна серията си от две последователни поражения.

Лаине е лидер при голмайсторите в Лигата с общо 16 попадения до момента. Владимир Тарасенко, Дейвид Перън, Райън О'Райли и Пат Марун бяха точни в полза на Сейнт Луис.

Вратарят Лоран Бросоа допусна четири попадения от общо 27 удара към мрежата зад него за четвъртия си успех срещу Блус в своята кариера.

В друга среща от НХЛ Ню Йорк Рейнджърс загуби с 3:5 у дома срещу Вашингтон. Шампионите спечелиха пети пореден двубой през сезона, а Брет Конъли се разписа в тяхна полза 6.24 минути преди края на третия период.

Алекс Овечкин, Ник Дауд, Якуб Врана и Том Уилсън също бяха точни във вратата, пазена от стража с български корени Александър Георгиев. Младият вратар се отличи с 23 спасявания за Ню Йорк. Джон Карлсън подаде три асистенции в състава на Кепитълс.

Джими Весей, Брейди Скией и Райън Стром реализираха головете в полза на Рейнджърс. Финикс Копли, който започна като титуляр на мястото на опитния Брейдън Холтби, направи 27 спасявания на вратата.

Ерик Густафсон се разписа 2.32 минути след началото на допълнителния период за победата на Чикаго с 5:4 след продължение при гостуването срещу Флорида.

Това е трето попадение за Густафсон през кампанията, спирайки серията от две поредни поражения за Блекхоукс. Давид Кампф, Патрик Кейн, Алекс Добринкет и Алекзандър Фортин също се разписаха в полза на победителите. Густав Форсинг се отличи с две завършващи подавания.

Майк Хофман, Джаред Маккан, Арън Екблад и Франк Ватрано реализираха попадения в полза на Пантърс. Техният съотборник Джонатан Хубердю подаде две асистенции. Джеймс Реймър направи 36 спасявания на вратата на Пантърс.

Анреас Йохансон реализира три гола за победата на Торонто с 6:0 у дома срещу Филаделфия. Вратарят Гарет Спаркс спаси 35 удара в общо втория мач в кариерата си без допуснато попадение във вратата.

Джош Лейво, Джон Таварес и Патрик Марлю също бяха точни за победителите. Лас Вегас спечели също с разгромното 6:0 у дома срещу Сан Хосе. Макс Пасиорети вкара два гола, а опитният вратар Марк-Андре Флюри спаси 33 удара за петия си мач без допуснато попадение през сезона.

Уилям Карлсон, Колин Милър, Уилям Къриър и Алекс Тъч са другите голмайстори за Лас Вегас.