Григор Димитров стартира с победа сезона си на сингъл на червени кортове на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,87 милиона евро.

Поставеният под номер 4 Димитров се наложи над 82-ия в света квалификант Пиер-Юг Ербер от Франция с 3:6, 6:2, 6:4 и се класира за третия кръг на надпреварата след близо два часа на корта.

Хасковлията изостана в резултата след първата част, допускайки пробиви в третия и в деветия гейм.

Димитров на свой ред на два пъти спечели подаването на французина във втория сет и се върна в мача след 6:3.

Решителният момент в срещата дойде при двата последователни пробива за българския тенисист за 3:2 и 4:3. След това Димитров задържа на два пъти сервиса си за крайното 6:4.

С успеха 26-годишният хасковлия си осигури 60945 евро и 90 точки за световната ранглиста, а в търсене на място на четвъртфиналите за трети път след 2013 и 2015 година той ще се изправи срещу победителя от двубоя 15-Алберт Рамос Виньолас (Испания) - Филип Колшрайбер (Германия)/Тенис Сандгрен (САЩ).