Световният №1 Рафаел Надал трябваше да преодолее здравословни проблеми и отдадения Карен Хачанов, за да стигне до 1/8финалите на US Open.

Испанецът преодоля няколко критични моменти, но все пак победи руснакаха с 5-7, 7-5, 7-6 (7), 7-6 (3) за 4 часа и 23 минути.

„Измъкнах се от много трудна ситуация и това е страхотно“ радваше се Надал, който в края на втория сет поиска 10 минутна медицинска пауза заради болки в дясното коляно.

Това бе един и ключовите моменти в мача, тъй като Хачанов имаше сервиса при 5-4 във втората част и можеше да дръпне с 2-0 сета. Рафа обаче демонстрира отново големия си характер, върна пробива, а след това затвори сета.

В третата и четвъртата част съперникът му отново бе изключително близо до крайната победа, но опитът на Надал си каза думата, като изключителна бе точката, която сложи край на първия тай-брек и при която двамата си размениха 39 удара.

В други мачове Хуан Мартин дел Потро продължава след 7-5, 7-6 и 6-3 срещу Фернандо Вердаско, Милош Раонич победи Стан Вавринка със 7-6, 6-4 и 6-3, Кевин Андерсън надви Денис Шаповалов след 3-6, 6-4, 6-4, 4-6 и 6-4, а Доминик Тийм се справи с Тейлър Фриц след 3-6, 6-3, 7-6 и 6-4.