Четвъртият в схемата Александър Зверев се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Германецът, който наниза 14 аса, и елиминира без проблеми участващия с "уайлд кард" представител на домакините Алекс Болт с 6:3, 6:3, 6:2 за по-малко от два часа игра. Зверев преминава в четвъртия кръг в Мелбърн за първи път в кариерата си.

Следващият съперник на германеца ще бъде Милош Раонич (Канада). Раонич победи Пиер-Юг Ербер (Франция) с 6:4, 6:4, 7:6(6) за 2:01 часа и се класира за четвъртия кръг на турнира за шести път.

Канадецът поведе с 3:0 и 5:1 в тайбрека, но Ербер изравни. Французинът дори спаси един мачбол, но при втория си шанс Раонич затвори мача.

В късния мач номер 28 Люка Пуй (Франция) надделя трудно над Алексей Попирин (Австралия) със 7:6(3), 6:3, 6:7(10), 4:6, 6:3. Срещата продължи 3:43 часа и завърши 35 минути след полунощ местно време.

В петия сет Пуй направи пробив за 4:2 и спечели с първия си мачбол. В четвъртия кръг французинът ще играе срещу номер 11 Борна Чорич (Хърватия), който елиминира Филип Крайнович (Сърбия) с 2:6, 6:3, 6:4, 6:3.