Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след загуба от Стан Вавринка в три сета - 6:7 (5), 6:7(4), 6:7(8).

Първите два сета се изиграха снощи, но двубоят бе прекратен заради настъпилия мрак над Париж при резултат 7:6(5), 7:6(4) в полза на швейцареца.

При подновяването на играта днес двамата печелеха подаванията си в третия сет до деветия гейм, в който Вавринка направи пробив и сервираше за спечелване на мача. Българинът прояви характер и върна пробива, след което сетът влезе в тайбрек. Димитров дръпна с 5:1, а при 6:2 имаше четири сетбола, които пропиля. Григор имаше и пета възможност да вземе сета, която отново не успя да вземе, след което Вавринка затвори мача при втория си мачбол с 10:8.

Двубоят продължи общо 3:20 часа. В четвъртия кръг шампионът на Ролан Гарос от 2015 година Стан Вавринка ще срещне шестия в схемата грък Стефанос Циципас, който се наложи над Филип Крайнович от Сърбия със 7:5, 6:3, 6:7(5), 7:6(6).