Григор Димитров записа победа на демностративния турнир Kooyong Classic, който се провежда в едно от предградията на Мелбърн малко преди началото на Australian Open, съобщава tennis24.bg.

Първата ракета на България се наложи с 6:3, 5:7, 10:8 над световния №28 Борна Чорич от Хърватия.

Един пробив в четвъртия гейм донесе първата част на Григор, който не допусна да се стигне до точка за пробив за Чорич в целия сет.

Във втората част българинът пропусна три шанс за пробив - един в първия гейм и два в седмия, като продължаваше да се сервира на ниво и да не дава шансове на съперника. Това обаче най-после се случи при 6:5 за Чорич в 12-тия гейм, което имаше цената на сетбол, а хърватинът го реализира.

В дългия тайбрек двамата размениха по два минибрейка до 6:6, след което Чорич допусна цели четири пъти да загуби своето подаване, което означаваше победа за Димитров.